سارقان حرفه ای خودروهای مدل پائین در آبادان دستگیر شدند

به گزارش رکنا،  این سارقین که به دلیل شیوع ویروس کرونا از زندان آزاد شده بودند دوباره دست به سرقت زدند.

با توجه به وقوع چندین فقره سرقت خودروهای پراید مدل پایین وهمچنین سرقت داخل خودرو در برخی از شهرهای استان خوزستان که باعث نارضایتی مردم شده بود شناسایی و دستگیری سارق و یا سارقان بصورت ویژه دردستور کار مأمورین پلیس آگاهی چندین شهر در استان خوزستان قرار گرفت.

در این راستا مأمورین دایره مبارزه باسرقت پلیس آگاهی آبادان درتحقیقات میدانی متوجه شدند که سارق یا سارقین اغلب اقدام به سرقت خودروها می کنند که فاقد سامانه ضد سرقت است ودربرخی از موارد پس از به سرقت بردن لوازم جانبی خودرها مانند سیستم پخش، زاپاس و غیره را برداشته و خودروها را در کمتر از 24 ساعت در محلی خلوت رها کرده اند.

 مأمورین دایره مبارزه باسرقت پلیس آگاهی شهرستان آبادان ضمن بازبینی دوربین های مداربسته با صحنه ای بسیار عجیبی روبرو شدند و آن این بود که سرقت های خودروها توسط 3فردی صورت گرفته که چندین پرونده کیفری داشته و می بایست درون زندان باشند که دربرسیهای به عمل آمده مشخص گردید این سارقان سابقه دار به دلیل شیوع کرونا ویروس به تازگی از زندان آزاد شده اند و باندی برای سرقت های خودرو تشکیل داده اند.

 در نهایت 3سارق سابقه دار در یکی ازشهرهای همجوار آبادان شناسایی و بانیابت قضایی در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شدند که در بازرسی از مخفیگاه متهمین مقدار زیادی اموال مسروقه شامل انواع قطعات خودرو کشف و ضبط شد. 
متهمین در بازجویی های فنی تاکنون به 25فقره سرقت خودرو و داخل خودرو در آبادان و شهرهای اطراف اعتراف کرده اند همچنان در اختیار پلیس آگاهی آبادان قرار دارند.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی شهرستان آبادان از شهروندان خواست برای پیشگیری از سرقت خودرو خودروی خود را با لوازم ایمنی مانند دزدگیر و قفل پدال یا فرمان تجهیز کنند. 

 شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس بگیرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

علی رنجکش

آیا این خبر مفید بود؟