آزادی 90 زندانی جرائم غیرعمد در دماوند

به گزارش رکنا، علی سرافزار روز دوشنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران اظهار داشت: در راستای سیاست حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری، قاضی اجرای احکام و ناظر بر زندان دادسرای دماوند طی ۵ مرحله با بیش از ۲۰۰ نفر از مددجویان این ندامتگاه دیدار و ملاقات حضوری داشت.

وی افزود: در این پنج دیدار با مددجویان به درخواست های تخفیف، تقلیل، عفو و مرخصی رسیدگی و با آزادی ۴۳ نفر از مددجویان موافقت کرد.

این مقام مسئول همچنین به آزادی ۳۴ نفر از مددجویان مالی ندامتگاه دماوند توسط خیرین اشاره کرد و بیان داشت: رقم محکومیت این تعداد زندانی ۵۱۴ میلیون تومان بوده که این مبلغ توسط خیرین، ستاد دیه، انجمن حمایت از زندانیان دماوند، شورا شهر آبسرد و همکاری مددکاران ندامتگاه دماوند به حساب دادگستری و شاکیان پرداخت و آزادی ۳۴ زندانی مالی به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

مدیر ندامتگاه دماوند نیز خاطرنشان کرد: همچنین طی روزهای اخیر دادستان پردیس از ندامتگاه دماوند دیدار و با حضور درجمع مددجویان به بررسی مشکلات و پرونده قضایی آنان پرداخت.

سرافراز افزود: در پایان این بازدید با تلاش واحد مددکاری و دستور دادستان پردیس با آزادی ۱۳ نفر از مددجویان موافقت شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟