شناسایی 152 بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی

به گزارش رکنا، مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجندگفت:در۲۴ ساعت گذشته ۲ ۲۶ آزمایش جدید از افرادمشکوک به کرونا در استان گرفته شد که از این تعداد جواب ۱۵۲ آزمایش مثبت اعلام شد.

او افزود: از ۱۵۲ بیمار جدید شناسایی شده، ۴۴ نفر در بیمارستان‌ های استان بستری اند و ۱۰۸ مورد نمونه گیری سرپایی انجام شده است.

جولان ویروس کرونا در خراسان جنوبی

مهدی زاده گفت:۳۷ نفر از مبتلایان جدیدشناسایی شده مربوط به شهرستان بیرجند، ۶ نفر فردوس، ۲۵ نفر قاین، ۲۶ بیمار مربوط به طبس، یک نفر نهبندان، ۱۰ بیمارمربوط به درمیان، دو نفر سربیشه، ۸ نفر سرایان، ۱۴ نفر بشرویه، ۱۷ نفر زیرکوه و ۶ نفر مربوط به شهرستان خوسف است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: هم اکنون ۳۳۳ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی بستری اند که از این تعداد ۲۰۲ نفر مبتلا به کرونا هستند.

او گفت: از بیماران کرونای بستری در بیمارستان‌های استان، ۳۶ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بستری که حال ۵ نفر از آنان مساعد نیست.

مهدی زاده افزود: همچنین با فوت ۶ بیمار کرونایی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در خراسان جنوبی به ۲۴۶ مورد افزایش یافت.معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از ۱۹ هزار و ۱۵۱ آزمایش انجام شده در استان تاکنون تست کرونای ۵ هزار و ۶۴۶ نفر مثبت شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟