جریمه 46 میلیارد ریالی یک واحد صنعتی بروجرد

به گزارش رکنا، حمید آزادبخت رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد اظهار داشت: یک واحد صنعتی سهمیه ورق فلزی خود را برای فرم و شکل دهی با مشخصات گالوانیزه، روغنی، سیاه، رنگی و توزیع آن از طریق کانال‌های قانونی استفاده نکرده است.

او افزود: اینگونه واحد‌ها سهمیه‌ای را از طریق بورس دریافت می‌کنند و باید بعد از فرآوری محصول، آن را میان صنایع فلزی خرد توزیع و با قیمت مصوب بازار به مصرف کنندگان عرضه نمایند.

رییس صمت بروجرد گفت: واحد‌های تولیدی معرفی شده از سوی سازمان استانی باید فعال و در حال بهره برداری باشند و مواد اولیه دریافتی را در همان واحد مصرف کنند که در صورت تولید سفارشی نیز موظف به ارائه قرارداد معتبر با درج مقدار تولید هستند.

آزادبخت تاکید کرد: خریدار واحد تولیدی اجازه فروش مواد اولیه دریافتی را ندارد و چنانچه مواد اولیه خریداری شده به دیگران فروخته شود، ضمن انسداد کد بورسی واحد متخلف، موضوع به سازمان تعزیرات حکومتی منعکس خواهد شد.

نقره داغ شدن  یک واحد صنعتی بروجرد

او افزود: باتوجه به ضرورت پایش واحد‌های معرفی شده به بورس، واحد‌های یاد شده باید اطلاعات آمار تولید خود را به صورت مستمر و ماهیانه در سامانه بهین یاب ثبت کنند و به تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برسانند.

آزادبخت گفت: چنانچه واحد‌های معرفی شده تا پانزدهم هرماه نسبت به ثبت آمار تولید اقدام نکنند به صورت سیستمی از فهرست معرفی برای خرید مواد اولیه خارج می‌شوند و فعال شدن مجدد آن‌ها مشروط به ارائه آمار تولید در سامانه و تایید سازمان صمت استان است.

۶۱۰ واحد صنعتی دارای پروانه فعالیت و بهره‌برداری در بروجرد وجود دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟