دستگیری اعضای باند اسکیمری در کرمانشاه

به گزارش رکنا، علی کسانی رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت : یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا عنوان کرد در حالی که کارت بانکیش نزد خودش بوده مبلغی به مقدار بیش از 550 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش برداشت شده است.

او گفت : پس از دریافت این گزارش و همچنین تشکیل چند فقره پرونده مشابه با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب با روش مشابه، تحقیقات اولیه در خصوص چگونگی برداشت از حساب‌ها به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

اعضای باند اسکیمری در کرمانشاه نقره داغ شدند

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه ادامه داد: تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که برداشت غیرمجاز از حساب‌ها به روش اسکیمر صورت گرفته و فرد کلاهبردار با مبالغ برداشت شده اقدام به خرید در فروشگاه‌های استان‌های دیگر کرده است.

او افزود: اسکیمر دستگاهی است که از طریق آن مجرم اقدام به کپی برداری از کارت بانکی و سپس ایجاد یک کارت مشابه می‌کند، باید توجه داشت این دستگاه رمز کارت را کپی نکرده و رمز توسط خود قربانی در اختیار مجرمان قرار می‌گیرد.

او ادامه داد: پس از اقدامات گسترده سایبری و بررسی‌های تخصصی افسران این پلیس در کمتر از چند روز محل فعالیت مجرمان که چهار نفر بودند شناسایی و مشخص شد آن‌ها در نقاط مختلف شهر و در پوشش فروش میوه کارت‌های عابر بانک قربانیان را کپی کرده‌اند.

کسانی افزود: با هماهنگی مرجع قضایی و در عملیاتی غافلگیرانه اعضای این باند دستگیر و تعدادی دستگاه مینی اسکیمر، گوشی تلفن همراه و اطلاعات ۶۰ کارت بانکی متعلق به اشخاص مختلف کشف شد.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: برای جلوگیری از کلاهبرداری و سرقت‌های مشابه و افزایش آگاهی‌های عمومی از ارائه اطلاعات مالی و بانکی خود از قبیل شماره حساب، شماره کارت و اعلام رمز آن‌ها به افراد غیرخودداری کنند.

او گفت: پلیس فتا از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا شماره تماس ۰۸۳۲۱۸۲۱۹۲۱ پاسخگوی سوالات و مشکلات سایبری شهروندان است .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟