دومین انتقال موفق عضو پیوندی از مشهد به تهران در هفته جاری

به گزارش رکنا ، دکتر مهدی شادنوش، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌‌های وزارت بهداشت گفت: با یاری خداوند متعال و با همکاری تیم‌‌های پیوند و واحدهای فراهم آوری دانشگاه‌‌های علوم پزشکی مشهد، ایران، سازمان اورژانس کشور و اورژانس هوایی عملیات انتقال هوایی و پیوند اعضا با موفقیت صورت گرفت.

وی افزود: در این پیوند، گیرنده دختر 13 ساله‌ای است که به مدت 70 روز در «آی سی یو» بستری بوده است. دهنده عضو نیز جوان 19 ساله‌‌ای است که به علت خفگی دچار مرگ مغزی شده بود.ساعت 8 صبح پرواز به سمت مشهد حرکت کرده، قلب توسط تیم پیوند بیمارستان منتصریه مشهد برداشته و از طریق اورژانس هوایی به بیمارستان شهید رجایی برای پیوند انتقال یافت. یک کلیه و کبد به طور همزمان به یک بیمار و دومین کلیه به فرد نیازمند دیگری در مشهد پیوند زده شد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌‌های وزات بهداشت تصریح کرد: این دومین انتقال عضو پیوندی در هفته جاری از مشهد به تهران بوده و در انتقال چند روز گذشته، قلب پیوندی جوان 21 ساله به صورت هوایی به تهران منتقل و با موفقیت پیوند زده شد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌‌ها عنوان کرد: با وجود اینکه اپیدمی کرونا شرایط عمل و انجام پیوند را سخت‌‌تر کرده است، اما با همکاری و تلاش شبانه روزی تمامی همکارانم در مراکز فراهم‌‌آوری پیوند اعضا این اقدام خداپسندانه با جدیت و حساسیت ویژه‌‌ای پیگیری می‌‌شود.

وی افزود: در شرایطی که دل همه ایرانیان از مرگ و میر ناشی از کرونا به درد آمده خوشحالیم که میتوانیم با صدای بلند “ زندگی“ را فریاد کنیم تا روزهای بهتر از راه برسند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟