جایزه‌ای که پای پیرمرد را به کلاس‌های آموزش رانندگی باز کرد

به گزارش رکنا،پس از ۶۰ سال خودداری کردن از تمدید گواهینامه رانندگی خودرو، شرایط زندگی پیرمرد سوئدی را به انجام این کار مجبور کرد.

«جان ماژنسون» پیرمرد ۷۳ ساله‌ای که همواره همسرش رانندگی می‌کرده است، پس از گذشت چند دهه از آخرین مرتبه‌ای که پشت فرمان خودرو نشسته بود، به علت ابتلای همسرش به بیماری رماتیسم و کاهش قدرت پا‌های وی، مجبور شد در کلاس‌های آموزش رانندگی شرکت کند تا گواهینامه قدیمی او مجددا فعال شود.

شبکه تلویزیونی «SVT» سوئد در گزارشی درباره این مرد عنوان کرد: ماژنسون چندی قبل جایزه یک میلیون کرونی (واحد پول سوئد) برنده شد و این عاملی برای تشویق وی برای دریافت مجدد گواهینامه شد.

این پیرمرد سوئدی گفت: وقتی ایمیل برنده شدن جایزه نقدی را دریافت کردم به گرفتن گواهینامه فکر کردم، زیرا دیگر می‌توانستم هزینه کلاس‌های رانندگی را بپردازم و مسن‌ترین هنرجوی آن آموزشگاه بودم و با اینکه سایرین خیلی کوچکتر از من بودند و من دیرتر یاد می‌گرفتم، اما در آزمون عملی هیچ ترس و نگرانی همانند آن‌ها نداشتم.

او تنها نگرانی خود را تست بینایی عنوان کرد و از اینکه در پایان توانسته است در دهه هشتم زندگی خود مجددا گواهینامه بگیرد بسیار خوشحال است و به این مسئله افتخار می‌کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟