دستگیری 3 شکارچی متخلف در خلخال

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال افزود: محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان هنگام گشت و کنترل تعطیلات اخیر در بخش‌های مرکزی و خورش‌رستم موفق شدند سه شکارچی متخلف را هنگام شکار پرندگان وحشی در زیستگاه‌های حساس این مناطق دستگیر کنند.

کشف 3 قبضه اسلحه شکاری در خلخال

به گزارش رکنا، مهدی کسایی بیان کرد: از متخلفان دستگیر شده سه قبضه اسلحه شکاری، ۱۸ تیر فشنگ ساچمه‌زنی، لاشه ۲ قطعه کبک و یک قطعه کبوتر چاهی کشف و ضبط شده و شکارچیان متخلف پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به محاکم قضایی منطقه تحویل داده شدند.

او اظهارداشت: با کشف وضبط سه قبضه سلاح شکاری جدید مجموع سلاح‌های کشف شده غیرمجاز در هفت ماه در این شهرستان توسط ماموران اداره حفاظت محیط زیست خلخال به 30 قبضه افزایش یافت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: تا اطلاع ثانوی صید و شکار پرندگان وحشی در منطقه ممنوع بوده و از صدور هرگونه پروانه شکار پرندگان برای دارندگان سلاح شکاری دارای مجوز حمل خودداری می‌شود.

کسائی تصریح کرد: شورای عالی حفاظت محیط زیست به استناد بند (ج) ماده ۳ قانون شکار و صید، جزای شکار غیرمجاز هر قطعه کبک را از لحاظ مطالبه ضرر و زیان سه میلیون ریال تعیین کرده است که این مبلغ بعنوان ضرر و زیان وارده به محیط زیست از سوی شکارچیان متخلف پس از محکومیت قطعی به حساب حفاظت محیط زیست واریز می‌شود.

او افزود: سامانه ارتباط مردمی ۱۵۴۰ آماده دریافت شکایات و گزارش‌های زیست محیطی مردم از طریق تلفن ثابت و همراه بصورت شبانه‌روزی و بدون نیاز حضور مردم در ادارات حفاظت محیط زیست در سراسر کشور می‌باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟