کشفیات نسبت به پارسال در بوشهر 157 درصد افزایش ریالی داشته است

به گزارش رکنا، سردار ولی الله رضایی‌نژاد فرمانده مرزبانی استان بوشهر ظهر امروز با تبریک آغاز ماه ربیع الاول در نشست با خبرنگاران بیان کرد: با آغاز هفته نیروی انتظامی از 27 مهر با شعار «با هم برای امنیت و سلامت» روز شمار هفته ناجا مشخص شده است.

او ادامه داد: آخرین روز از هفته ناجا به عنوان روز مرزبانی است و به همین منظور مرزبانی با همکاری نیروی انتظامی برنامه‌های بسیار خوبی را در سطح کشور به ویژه استان بوشهر اجرا خواهد کرد.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر عنوان کرد: یکی از مهمترین این برنامه‌ها نمایش امنیت و سلامت در دریای خلیج فارس در استان بوشهر است. همه کسانی که قرار است در این نمایشگاه شرکت کنند جایگاهشان مشخص شده است و امیدوار هستیم که بتوانیم اقتدار و صلابتی که در حوزه امنیت و سلامت جز برنامه‌های شعار هفته ناجا است در دستور کار قرار دهیم.

رضایی‌نژاد افزود: برنامه دیگری که در روز مرزبانی در نظر گرفته شده است افتتاح ردیاب شناور است که امسال استان بوشهر به عنوان پایلوت قرار گرفت و توانستیم ۵۰ شناور صیادی مجهز به سیستم ردیابی کنیم.

او گفت: از این پس تمام کسانی که در حوزه دریانوردی فعالیت می‌کنند به سیستم ردیابی مجهز خواهند شد

فرمانده مرزبانی استان بوشهر با تاکید بر اینکه مرزنشینان، مرزبانان واقعی جمهوری اسلامی هستند بیان کرد: با حضور سردار فرمانده مرزبانی ناجا یک جلسه هم اندیشی با مرزنشینان سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانسی از استان بوشهر انجام خواهد گرفت.

رضایی‌نژاد ادامه داد:با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که ما باید در حوزه جهش تولید توجه ویژه به تولیدات داخلی داشته باشیم

او عنوان کرد:در شش ماه نخست سال با وجود اینکه سه ماه نخست به دلیل شیوع ویروس کرونا خروج لنج از استان بوشهر را نداشته‌ایم، اما ۱۵۷ درصد کشفیات نسبت به پارسال افزایش ریالی داشته است.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر افزود: از مهم‌ترین کشفیاتی که امسال در دو ماه گذشته داشته‌ایم کشف ۳۷ دستگاه خودرو به ارزش ۲۲ میلیارد تومان بوده است.

کشف اموال مسروقه در بوشهر

رضایی‌نژاد بیان کرد: عمده کشفیات امسال در حوزه رایانه و لپ‌تاپ، گوشی تلفن همراه، خودروی خارجی و دارو و تجهیزات پزشکی بوده است.

او گفت: پارسال ۱۸ عملیات دریایی انجام شد که ۱۴ عملیات مسلحانه بود، یک کشته داشتیم و چهار فروند شناور از متخاطیان گرفته شد.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر عنوان کرد: بیش از یک تن مواد مخدر کشف شده است که این رقم که نسبت به پارسال کاهش آمار را نشان می‌دهد دلیلش این رقم پایین آن است که همکاران ما پارسال با اقتدار در این حوزه اقدام کرده‌اند.

رضایی‌نژاد گفت: امسال نسبت به پارسال ۳۵ درصد کاهش خروج از حریم مرزی را داشتیم، در مقابل در خصوص کشورهای دیگر شاهد افزایش دستگیری و توقیف شناورهای کشورهای همسایه بودیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟