معدوم سازی بیش از ۴۲ تن گوشت غیربهداشتی در بوکان

به گزارش رکنا، اسماعیل محمدیانی  با بیان اینکه در ایام شیوع بیماری کرونا نظارت‌ها بر مراکز عرضه با شدت بیشتری ادامه دارد، اظهار داشت: این میزان فرآورده خام غیربهداشتی در 8 هزار و ۴۳ فقره بازرسی از مراکز عرضه سطح شهر کشف و ضبط و معدوم شد.

وی ادامه داد: از این مقدار گوشت غیربهداشتی ۶ هزار و ۲۴۳ کیلوگرم گوشت و آلایش غیرقابل مصرف در کشتارگاه دام، ۲۴ هزار و ۳۲۲ کیلوگرم گوشت و آلایش غیرقابل مصرف در کشتارگاه طیور و ۱۱هزار و ۹۵۳ کیلوگرم گوشت سفید و قرمز و آلایش‌های غیرقابل مصرف در مراکز عرضه کشف شده بود.

رییس شبکه دامپزشکی بوکان با بیان اینکه این میزان فرآورده خام دامی فاسد و غیربهداشتی با حضور نماینده مقام قضایی و دیگر مسوولان دست‌اندرکار در این شهرستان معدوم شد، بیان کرد: این اداره با مصادیق تخلف در عرضه غیربهداشتی و کشتار غیرمجاز دام و طیور براساس قانون برخورد می‌کند.

وی ادامه داد: در نیمه نخست امسال نظارت بهداشتی و شرعی بر یک‌هزار و سه راس دام سبک و ۲ هزار و ۴۲۹ راس دام سنگین در کشتارگاه دام انجام شد و این امر هر روزه در این مرکز با حضور کارشناسان شبکه دامپزشکی انجام می‌شود.

محمد‌یانی با اشاره به اینکه نظارت بهداشتی و شرعی بر یک میلیون و ۴۶۸ هزار و ۹۷۹ قطعه طیور کشتار شده در کشتارگاه طیور در نیمه نخست امسال انجام شده، بیان کرد: اقشار مختلف مردم نیز در امر نظارت باید مشارکت داشته باشند زیرا بهترین بازرسان خود مردم هستند تا مراکز متخلف را به دامپزشکی معرفی کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ مورد تخلفات بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: در این مدت ۴۲ مورد پروانه فعالیت برای ناوگان حمل و نقل دام، طیور و فرآورده‌های خام دامی در بوکان صادر شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟