2 کارگاه صنعتی در مهاباد طعمه حریق شد

به گزارش رکنا، رحمان احمدی روز چهارشنبه افزود: عوامل آتش‌نشانی شهرداری مهاباد با اطلاع از وقوع این حادثه بلافاصله با ۲ اکیپ در محله "سنجان آباد" اعزام و با استقرار در محل حادثه اقدام به مهار آتش کردند.

وی ادامه داد: در این حادثه یک کارگاه صافکاری و یک کارگاه اتاق سازی به علت اتصال برق در سیستم سیم‌کشی آن دچار آتش‌سوزی و کل تجهیزات و ماشین آلات صنعتی داخل براثر حریق از بین رفته است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد بیان کرد: سقف این ۲ کارگاه که در همسایگی یکدیگر قرار داشت از جنس چوب بوده و همین امر، موجب تشدید آتش‌سوزی شده بود.

احمدی با بیان اینکه این حادثه تلفات انسانی نداشته، اضافه کرد: خسارات مالی قابل توجهی به ماشین آلات این ۲ کارگاه وارد شده و ارزش ریالی خسارت وارد در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه بیشتر کارگاه های صنعتی به علت کهنگی سیستم سیم‌کشی برق در معرض آتش‌سوزی قرار دارند، عنوان کرد: صنعتکارانی هنگام استفاده از ماشین آلات و جوشکاری مراقبت مواد اشتعالزا باشند و موارد ایمنی را جدی بیگرند.

هم‌اکنون این سازمان در مهاباد در قالب سه ایستگاه، ۴۲ نفر پرسنل عملیاتی و با برخورداری از هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه‌سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟