ناکامی سارقان 700 راس دام در رفسنجان/افزایش 700 درصدی کشفیات مختلف توسط پلیس

به گزارش رکنا،  مهدی کریمی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: طی 2 هفته اخیر پرونده‌های زیادی پیگیری و در کشف جرائم خشن و سنگین به نتیجه رسیده‌ایم که یک مورد آن سرقت مسلحانه احشام بود که سارقان قصد داشتند 700 راس دام را به‌صورت شبانه به سرقت ببرند که در دام پلیس گرفتار شدند و 22 راس دام همان شب کشف شد و 6 سارق دستگیر و 6 خودرو توقیف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان از افزایش 700 درصدی کشفیات در زمینه‌های مختلف خبر داد و گفت: پیشگیری ارجح بر درمان است، برای پیشگیری از سرقت دام‌ها مردم نگهبانان را افزایش دهند، از دوربین‌های اینترنتی و تراشه‌های الکترونیکی استفاده شود و در بحث سرقت منازل هم انبارها و مغازه‌ها دوربین های اینترنتی و آنلاین نصب شود در این خصوص سیستم مها خوب جواب داده است.

وی عنوان کرد: نزدیک به 200 میلیون طلا و جواهرات در خانه‌ای که سارقان در رفسنجان اجاره کرده بودند کشف و دو دستگاه خودرو در این رابطه توقیف و دو مرد و یک زن از این پرونده تاکنون دستگیر و تحویل پلیس آگاهی کرمان شده است.

کریمی تصریح کرد: نگهداری خودرو در پارکینگ مطمئن انجام شود و استفاده از دزدگیر و دوربین‌های اینترنتی و آنلاین در منازل و پارکینگ و جلوی منازل الزامی است.

وی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده هم عملیات پیشگیرانه هم عملیات کشف توسط پلیس انجام می‌شود، جواب داده است. ما از دوربین کور و تار به ساعت وقوع سرقت و مسیر حرکت سارقان پی بردیم و منجر به کشف نزدیک 9 تن پسته که از رفسنجان خارج شد و متاسفانه توسط اتباع بیگانه بود که با یک لوله و چوب، اسلحه درست کرده بودند و سرقت مسلحانه انجام می‌دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان بیان کرد: در بحث طلا و جواهرات افراد مسن و سالمند که در منزل نگهداری می‌کنند سرقت‌های مختلفی داشتیم، بنابراین نگهداری جواهرات در صندوق امانات بانک‌ها حائز اهمیت بوده که سالمندان این کار را انجام دهند.

وی در بحث پیشگیری از سرقت خودرو نصب جی‌پی‌اس را پیشنهاد داد و گفت: با نصب این سیستم خودرو هر لحظه سرقت شود آنلاین روی موبایل اطلاع‌رسانی می‌شود این موضوع به نفع شهروندان است و خودرویی که سرقت شود زنگ موبایل آلارم می‌دهد و مسیریابی می‌شود حتی سرعت خودرو هم در موبایل اطلاع‌رسانی می شود و پلیس می‌تواند وارد عمل شود و سارقان دستگیر شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟