شناسایی کلاهبرداران سامانه سجام توسط پلیس فتا زنجان

به گزارش رکنا، سرهنگ آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان گفت: دستگیری اعضاء یک باند کلاهبرداری که تحت عنوان سامانه سجام در کشور از متقاضیان کلاهبرداری می‌کردند، با مراجعه و شکایت ۲۰ مال باخته در زنجان کلید خورد.

او افزود: پلیس فتا زنجان در این خصوص اقدامات لازم را آغاز کرده و توانست ۷ متهم را در استان‌های مختلف کشور شناسایی کند.

رئیس پلیس فتا زنجان با بیان اینکه اطلاعات بانکی ۳۰ هزار کاربر تحت پوشش سامانه سجام مورد سرقت قرار گرفته است، گفت: مبلغ کلاهبرداری از این افراد حدود ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

کلاهبرداری حرفه ای در زنجان

سرهنگ آدینه لو افزود: با همکاری دادستان و انجام اقدامات عملیاتی،کلاهبرداران شناسایی و توسط پلیس فتای کشور دستگیر شدند.

او ادامه داد: اعضای این تیم هفت نفره که دانش فنی بالایی در امور رایانه‌ای و فنی داشتند با ایجاد یک سایت جعلی کاملا مشابه با سامانه سجام و انجام اقدامات کاملا حرفه‌ای در بالا نگه داشتن سامانه جعلی مذکور در رنکینگ جست و جوی گوگل، با مراجعه متقاضیان به این سامانه تقلبی و ورود به درگاه بانکی جعلی نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب‌های مالی متقاضیان اقدام می‌کردند.

رئیس پلیس فتا زنجان با بیان اینکه تعداد ۳ دستگاه خودرو به انضمام ۱۲ گوشی تلفن همراه و سه دستگاه لپ تاپ در این خصوص کشف و ضبط شد، گفت: همشهریان در صورت داشتن شکوائیه قضائی مشابه موارد گفته شده، می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا پیگیر امور قضائی خود باشند.

پلیس توصیه کرد هموطنان هرگز برای دسترسی به سایت‌های مختلف از سامانه جست وجوی گوگل استفاده نکنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟