تشکیل یک‌هزار و 737 پرونده تخلف صنفی در ارومیه

به گزراش رکنا، غلامرضا بابایی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در نیمه نخست امسال، یک‌هزار و ۷۳۷ پرونده تخلف در شهرستان ارومیه تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شد.

غلامرضا بابایی با اشاره به اینکه در نیمه نخست امسال به علت شیوع بیماری کرونا و در راستای جلوگیری از التهاب بازار، اقدامات قابل توجهی در حوزه بازرسی از اصناف و مراکز توزیعی و تولیدی صورت گرفت، افزود: در این مدت، ۴۶ هزار و ۸۰۹ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی، غیر صنفی و خدماتی در این شهرستان انجام شد.

یک‌هزار و 737 پرونده تخلف صنفی در ارومیه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به بررسی دقیق روند ارائه خدمات کالایی در آذربایجان‌غربی توسط بازرسان برای صدور جریمه در صورت تخلف اضافه کرد: ارزش ریالی پرونده‌های تخلف تشکیل شده در این بخش طی نیمه نخست امسال، ۲۹۲ میلیارد و ۱۷۹ میلیون ریال بود که برای بررسی قضایی و صدور حکم در اختیار شعب تعزیرات حکومتی قرار گرفت.

بابایی ادامه داد: شهروندان نیز در بازرسی از اصناف، کمک‌کار این نهاد بوده اند و موارد لازم را از طریق سامانه ۱۲۴ ستاد خبری در اختیار بازرسانی قرار دادند که در سریع‌ترین زمان ممکن رسیدگی شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: گرانفروشی، کم فروشی، احتکار، درج نکردن قیمت از جمله مهمترین تخلف‌های صنفی به شمار می‌رود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟