آزادسازی 20 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی مرند

به گزارش رکنا، صیادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مرند از اجرای ۱۵ فقره دیگر از احکام قلع و قمع و تخریب ساخت وساز غیرمجاز در زمین‌های روستا‌های ملایوسف، پیام، سیوان و شوردرق شهرستان مرند خبر داد و گفت: در راستای قانون حفظ کاربری و جلوگیری از تغییر غیرمجاز کاربری زمین‌های کشاورزی، پس از دستور قضایی، با حضور نیروی انتظامی و نماینده دستگاه قضایی کارشناسان اداره امور اراضی ۱۵ مورد ساخت و ساز‌های غیرمجاز تخریب و ۲۰ هزار مترمربع (دو هکتار) از اراضی کشاورزی آزادسازی شد.

او تغییر کاربری غیرقانونی را از جمله مشکلات اراضی زراعی و باغی در منطقه مرند دانست و گفت: این موضوع تبدیل به یک معضل جدی و موجب خارج شدن اراضی زراعی و باغی منطقه از چرخه تولید و ایجاد خسارت‌های زیاد شده است. هرگونه تغییر کاربری آفت کشاورزی بوده و اولویت اول ما حفظ زمین است، چراکه اگر زمین نداشته باشیم محصولی نخواهیم داشت.

او افزود: علی‌رغم شیوع بیماری کرونا در کشور و سایر محدودیت‌های موجود، همکاران و پرسنل اداره امور اراضی این مدیریت با تلاش و کوشش جهادی حافظ اراضی کشاورزی شهرستان هستند و به شدت با متخلفان برخورد کرده و در این مسیر با هیچ کس شوخی ندارند.

ساخت وساز در اراضی زراعی و باغی بدون اخذ مجوز از جهاد کشاورزی

صیادی با اشاره به ساخت وساز‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان مرند،گفت: با متخلفان بدون هیچ اغماض و مماشاتی و در چارچوب قانون برخورد می‌کنیم؛ همچنین ضمن معرفی به مراجع قضایی و صدور حکم مجازات به اخذ جریمه نقدی و قلع و قمع بنا محکوم خواهند شد.

او گفت: متخلفان گمان نکنند مصون هستند، بلکه اداره امور اراضی در یک برنامه زمان بندی شده همه ساخت و ساز‌ها غیر مجاز را در هر مرحله از احداث تخریب خواهد کرد.

او گفت: هرگونه ساخت وساز در اراضی زراعی و باغی بدون اخذ مجوز از جهاد کشاورزی تخلف محسوب می‌شود، لذا روستاییان و همشهریان در صورت مشاهده ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی، مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۳۱ به مدیریت امور اراضی اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟