هشدار جدی استاندار لرستان در روزهای کرونایی /مجازات در انتظار بانیان مجالس

به گزارش رکنا، سید موسی خادمی در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: هم‌اکنون وضعیت شیوع ویروس کووید ۱۹ در لرستان از سایر استان‌ها نامطلوب‌تر بوده و جزو ۱۲ استانی قرار دارد که به لحاظ ابتلا، بستری و فوتی مشکل داشته‌اند.

وی با بیان اینکه وضعیت فعلی برای استان ما خیلی سنگین است چراکه از لحاظ امکانات ضعیف هستیم، افزود: متاسفانه نسبت به جمعیت استان امکانات بیمارستانی و جانبی محدودی داریم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۱۴۰۰ تخت در حال ساخت داریم که اگر به نتیجه برسند تازه به میانگین کشوری می‌رسیم، ادامه داد: برای همین به عنوان استان کم‌تر برخوردار اگر مردم رعایت نکنند کار ما سخت‌تر خواهد شد.

خادمی با تاکید بر اینکه استان ما در وضعیت بدی قرار دارد، گفت: فعلا جزو استان‌های در مرحله حاد نیستیم و امیدواریم که به این مقطع نرسیم.

وی اضافه کرد: هر چند که نزدیک شده‌ایم و در خرم‌آباد هیچ‌گونه تخت خالی عادی و ویژه نداریم و متاسفانه اگر کسی دچار مشکل شود در این شهر نمی‌توان او را بستری کرد.

استاندار لرستان با یادآوری اینکه قبلا در استان مقابله با کرونا به خوبی مدیریت شد، گفت: هم‌اکنون گلوگاه کار در دست مردم قرار دارد و حوزه درمان انفعالی است.

خادمی بیان کرد: اگر ورودی کنترل نشود فایده‌ای نخواهد داشت و مردم باید فاصله اجتماعی را رعایت کرده و حتما ماسک بزنند.

وی با بیان اینکه کار کسی که رعایت نمی‌کند تنها غیراخلاقی نبوده بلکه به واقع یک مجرم است، ادامه داد: باید به دید یک مجرم به وی تذکر داده شود چراکه جان دیگران را مورد تهدید قرار می‌دهد.

خادمی اظهار کرد: کسانی‌که بانی تجمعات و اجتماعی می‌شوند انسان‌های مجرمی هستند و باید مجازات شوند.

مدیر ارشد استان با اشاره به اینکه دستگاه‌های فرهنگی، رسانه‌ها، صدا و سیما، ائمه جماعت و همه افرادی که می‌توانند باید مردم را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی راهنمایی کنند، افزود: هم‌اکنون در ستاد ملی مبارزه با کرونا قوانین خوبی تصویب شده و با تمامی واحدهای حقوقی، شرکت‌ها، ادارات و اصناف که این پروتکل‌ها را رعایت نکنند برخورد می‌شود.

به گفته وی هیچ اداره‌ای حق ندارد به کسی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کند خدمات بدهد و در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی باید نظارت کافی را داشته باشد.

خادمی تاکید کرد: هر مدیر در حوزه خود مسوول رعایت پروتکل‌ها است و تماما بر عهده واحد کرونا نیست. نباید اجازه لغو و رعایت نکردن این دستورالعمل‌ها را داد.

استاندار لرستان با بیان اینکه هم اکنون وضعیت خوبی در استان نداریم و ۵۰ درصد افرادی که تست کرونا می‌دهند مثبت هستند، افزود: تنها از ۹۰۰ تست امروز ۴۵۰ مورد مثبت بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ویروی کووید ۱۹ تغییراتی نیز داشته است، ادامه داد: درصد شیوع بالا رفته و سرعت انتشار زیاد شده و متاسفانه به سمت جوان‌ها سوق داشته است.

خادمی با اشاره به اعمال محدودیت‌های جدید در استان گفت: درباره این محدودیت‌ها امشب تصمیم‌گیری و فردا اعلام خواهند شد، هر چند به دنبال اعمال کم‌ترین محدودیت هستیم اما مجبوریم.

استاندار لرستان در پایان به مردم توصیه کرد حداقل تا دو هفته اخیر تا حد ممکن از منزل خارج نشده و در صورت لزوم به خروج از ماسک استفاده کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟