کشف 31 میلیارد ریالی فرار مالیاتی و وصول آن به خزانه دولت

به گزارش رکنا، سردار رحیم جهانبخش  اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر فرار مالیاتی دو نفر، موضوع به طور جدی در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان زنجان افزود: در تحقیقات تخصصی صورت گرفته مشخص شد افراد مورد نظر در راستای انجام فعالیت‌های اقتصادی از جمله واردات، اقدام به اخذ کارت بازرگانی کردند.

سردار جهانبخش ادامه داد: در ادامه تحقیقات، ماموران به این نتیجه رسیدند افراد مورد نظر کارت بازرگانی دریافت شده را با دریافت مبلغی در اختیار یک شرکت قرار داده‌اند که اعضای این شرکت با سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی صادر شده اقدام به واردات قطعات ترمز ماشین، الیاف پلی استر، درب ضد سرقت فلزی، اجزای قطعات لامپ کم مصرف، چسب بتن، ماشین پرینت رنگی و کابل شبکه از کشورهای خلیج فارس و سایر کشورهای آسیایی کرده و طی این مدت مالیات کالاهای وارد شده را پرداخت نکردند.

فرمانده انتظامی استان زنجان افزود: در همین راستا و طی شکایت اداره کل مالیاتی استان و با تلاش بی‌وقفه و هماهنگی با مراجع قضایی، ماموران با اخذ نیابت به یکی از استان‌های مرکزی کشور اعزام و طی یک عملیات پلیسی موفق به دستگیری سه نفر از متهمان این پرونده شدند.

فرمانده انتظامی استان زنجان افزود: با پیگیری‌های به عمل آمده و هماهنگی با اداره کل مالیاتی استان مبلغ 31 میلیارد و 396 هزار ریال به مرحله وصول در آمده و به خزانه دولت واریز و پرونده به همراه مدارک و مستندات موجود به مراجع قضایی ارسال شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟