پایان یک نزاع در بندرعباس با صلح و سازش در اربعین حسینی

به گزارش رکنا ، مظفر حمزه ئی از مختومه شدن سه پرونده مربوط به یک نزاع و درگیری با صلح و سازش در اربعین حسینی خبر داد و بیان داشت: با تلاش اعضای شعبه ۱۵ شورای حل اختلاف مجتمع شهید مطهری شهرستان بندرعباس، یک پرونده نزاع در یکی از محلات این شهر که منجر به درگیری و اختلافات طولانی مدت شده بود، منتهی به صلح و سازش و آشتی طرفین گردید.

حمزه ئی در خصوص جزئیات این پرونده اظهار داشت: پس از طرح شکایت با موضوع درگیری و نزاع در یکی از محلات بندرعباس، در این رابطه سه پرونده قضایی تشکیل شد که با شناسایی منشاء اختلافات و تشخیص امکان و لزوم صلح و سازش در این رابطه، شورای حل اختلاف استان به موضوع ورود نمود و به منظور ختم منازعه تلاش های خود را آغاز کرد.

معاون قضایی رییس کل دادگستری استان هرمزگان بیان داشت: پس از ارجاع پرونده به شعبه ۱۵ شورای حل اختلاف مجتمع شهید مطهری شهرستان بندرعباس و در پی تشکیل جلسات متعددی در این زمینه، در نهایت همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین «علیه السلام» و در تأسی از سیره معصومین «علیهم السلام» پس از حل و فصل اختلافات، صلح و سازش میان طرفین این پرونده ها صورت گرفت.

حمزه ئی تصریح کرد: بعضی از شاکیان این پرونده ها به علت ناتوانی جسمی قادر به حضور در شعبه شورای حل اختلاف نبودند و در این خصوص با حضور اعضای شورا در محل سکونت این افراد و جلب رضایت کامل طرفین دعوا، اختلافات مذکور منجر به مصالحه شده است.

رئیس شورای حل اختلاف استان هرمزگان در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش های قضات، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف سراسر استان از آنها خواست، در زمینه تحقق صلح و سازش در پرونده های ارجاعی، تمام ظرفیت های موجود را به کار گیرند تا شاهد موفقیت های بیشتری در این حوزه باشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟