دستگیری کیف قاپ حرفه ای در پمپ بنزین

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: به دنبال وقوع چند فقره کیف قاپی در سطح حوزه استحفاظی سرکلانتری سوم موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت قرار گرفت که در بررسی های انجام شده مشخص شد، سارق با یک دستگاه موتورسیکلت پالس مشکی رنگ به تنهایی در سطح شهر و در کوچه های خلوت و تاریک به شیوه قاپ زنی اقدام به سرقت کیف شهروندان می کند.

شناسایی سارق در پمپ بنزین

وی گفت: در میانه رسیدگی به پرونده های 30 شهریور یکی از شکات که از وی نیز به شیوه کیف قاپی، سرقت شده بود، سارق را در حوالی پمب بنزین سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت و مشغول سوخت گیری بوده مشاهده می کند که سریعا با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفته و با حضور ماموران گشت کلانتری 107 فلسطین متهم که قصد فرار داشته، دستگیر و به همراه موتورسیکلت به پایگاه سوم پلیس آگاهی منتقل شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: در تحقیقات اولیه فرد دستگیر شده خود را «شریف» از اتباع خارجی معرفی کرد و منکر هرگونه سرقتِ کیف قاپی می شود که کارآگاهان از شاکیان دیگر برای شناسایی و مواجهه حضوری با متهم دعوت کردند و 20 نفر از آنها موفق به شناسایی متهم به عنوان سارق خود شدند.

به گفته این مقام انتظامی، هنگامی که متهم با قاطعیت با شاکیان و قرائن موجود مواجه شد به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب 50 فقره سرقتِ قاپ زنی در سطح شهر معترف و گفت، گوشی ها را به شخصی به نام «سیروس» می فروخته و از مجموع سرقت ها حدود 300 میلیون تومان به دست آورده است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان گفت: متهم پس از قبول جرم خود به دستور بازپرس شعبه 16 دادسرای ناحیه 6 تهران با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شد و تلاش کارآگاهان برای شناسایی سایر مال باختگان و دستگیری مالخر پرونده، ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟