کلاهبرداری حرفه ای با ترفند کارت خوان سیار در کرج

به گزارش رکنا، سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: با توجه به شرایط کرونایی به وجود آمده و درخواست استفاده از کارت‌های بانکی به‌جای پرداخت نقدی، شاهد افزایش کلاهبرداری از طریق کارت‌های بانکی و سرقت اطلاعات مهم کاربران هستیم .

رئیس پلیس فتا البرز افزود: نصب قطعات سخت‌افزاری اسکیمر بر روی دستگاه‌های کارت‌خوان ازجمله شگردهای رایج در این ایام به شمار می‌رود.

سرهنگ اقبالی گفت: اسکیمر قطعه‌ای سخت‌افزاری است که در محل کشیده شدن کارت‌های بانکی در دستگاه‌های کارت‌خوان نصب‌شده و تمامی اطلاعات ذخیره‌شده در نوار مغناطیسی سیاه‌رنگ کارت‌های بانکی را به سرقت برده و به طریق مختلف در اختیار فرد مجرم قرار می‌دهد.

او افزود: یکی از لازمه‌های حفظ امنیت اطلاعات بانکی، انجام عملیات بانکی توسط مشتری است بنابراین هنگام از استفاده از دستگاه کارت‌خوان، سعی کنید رمز بانکی را خودتان وارد کرده و از در اختیار قرار دادن به دیگران جداً خودداری کنید.

کلاهبرداری با ترفند کارت خوان سیار در کرج

سرهنگ اقبالی با اشاره به کارت‌خوان‌های سیار گفت: هرچند امکان نصب اسکیمر بر روی همه دستگاه‌های کارت‌خوان وجود دارد ولی ازآن جایی ‌که کارت‌خوان‌های ثابت دارای جا و مکان ثابتی هستند بنابراین در صورت وجود هر نوع سوءاستفاده، امکان پیگیری موضوع وجود خواهد داشت.

او افزود: اما این موضوع در خصوص کارت‌خوان‌های سیار کمی متفاوت بوده و در صورت وقوع کلاهبرداری پیگیری موضوع کمی سخت خواهد شد.

رئیس پلیس فتا البرز در ادامه به وارد کردن رمز توسط مشتری اشاره کرد و گفت: اگر همه هم‌ وطنان عبارت الزاماً رمز توسط مشتری وارد شود را رعایت کنند حتی در صورت نصب اسکیمر بر روی دستگاه، امکان سوءاستفاده وجود نخواهد داشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟