آزادی 156 زندانی غیر عمد در آذربایجان‌شرقی

به گزارش رکنا، تقی پور مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: از ۱۵۶ زندانی آزاد شده، پنج نفر مربوط به حوادث کارگاهی، ۱۱۴ نفر بدهکار مالی، ۳۷ نفر نیز از زندانیان مهریه و نفقه بودند.

او گفت: کل مبلغ بدهی زندانیان آزاده شده، برابر با ۵۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود که ۴۰ میلیارد تومان آن از طریق پذیرش اعسار (تقسیط) از سوی مراجع قضایی، ۹ میلیارد تومان توسط بخشش شاکیان، چهار میلیارد و ۷۰ میلیون تومان نیز از طریق کمک ویژه یا همان کمک بلاعوض و مابقی نیز با پرداخت تسهیلات فراهم شده است.

او با بیان این‌که در حال حاضر ۴۰۲ نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان محبوس هستند گفت: از این تعداد ۲۱۳ نفر در زندان تبریز، ۵۷ نفر در زندان مراغه و مابقی در سایر زندان‌های استان حضور دارند.

مدیر ستاد دیه استان آذربایجان شرقی گفت: پارسال ۴۲۲ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با پرداخت بالغ بر چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به عنوان کمک ویژه ستاد دیه از زندان‌های استان آزاد شدند.

آزادی زندانیان غیر عمد در آذربایجان‌شرقی

او با اشاره به اجرای طرح هر هیئت، آزادی یک زندانی توسط هیئت‌های عزاداری استان گفت: امسال بیش از ۴۰ هیات حسینی و ۲۰ خانواده در این طرح شرکت کرده و موجبات آزادی ۲۷ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم کردند.

او با بیان این‌که طی دو و نیم سال گذشته، ۳۰۴ زندانی جرایم غیرعمد استان نیز از محل کمک خانواده‌های متوفی آزاد شده‌اند، گفت: تاکنون ۶۲۹ خانواده متوفی با مراجعه به ستاد دیه استان بخشی از هزینه‌های ضیافت و تاج گل را جهت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد استان اهدا کرده‌اند.

تقی‌پور افزود: مردم تبریز در راستای صرف هزینه‌های احسان و مراسم ترحیم جهت آزادی زندانیان غیرعمد و محکومین مالی، نیازی برای مراجعه به ستاد دیه استان نداشته و می‌توانند با شماره تماس ۰۴۱۳۳۲۸۸۴۲۸ تماس حاصل کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟