مرگ 11  مبتلای دیگر به کرونا در استان فارس/ 94 نفر در بخش ویژه

به گزارش رکنا،  دکتر علی اکبری بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران از افزایش موارد نمونه گیری به ۳۰۰ هزار و ۷۲۳ مورد خبر داد و افزود: با بررسی این نمونه‌های تشخیصی در آزمایشگاه‌های استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون ۵۷ هزار و ۵۸۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی آمار بیماران مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را ۸۶۹ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۹۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

او در ادامه گزارش خود با اعلام جان باختن ۱۱ هم استانی در اثر کرونا ویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان کووید ۱۹ از ابتدا تاکنون را هزار و ۲۷ نفر اعلام کرد.

به گفته این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از آغاز شیوع این بیماری تا امروز، چهاردهم مهر، ۵۱ هزار و ۹۸۴ مبتلا در فارس بهبودی یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایان گزارش خود با اشاره به افزایش موارد ابتلاء و بستری بیماران در طی روزهای اخیر، این سیر صعودی را به منزله هشدار دانسته و از عموم مردم خواست تا با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی از دیگران و شست و شوی منظم دست‌ها، در کاهش چرخه‌های انتقال این بیماری و حفظ سلامت خود سهیم شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟