656 هکتار اراضی طبیعی و ملی لرستان در آتش سوخت

به گزارش رکنا، مهدی پازوکی مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان اظهار داشت: نیمه نخست امسال ۹۲ فقره آتش سوزی در سطح ۶۰۰ هکتار اراضی منابع طبیعی استان رخ داد که از این تعداد، ۶ فقره عمدی و به دلیل اختلافات شخصی بود که منجر به دستگیری ۱۵ نفر شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان ادامه داد: همچنین وقوع ۲فقره آتش سوزی غیرعمدی در مناطق حفاظت شده محیط زیست استان، به ۵۶ هکتار از این عرصه‌ها خسارت زد.

پازوکی بدون اشاره به آمار اظهار داشت: وقوع آتش سوزی‌های امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته و بیشترین سطح حریق در پلدختر و کوهدشت بوده است.

آتش سوزی ر اراضی طبیعی و ملی لرستان

بر اساس آمار ۱۰ساله، خرم آباد، چگنی، کوهدشت، پلدختر و رومشکان از جمله شهرستان‌های بحرانی به‌شمار می‌روند و با توجه به اینکه اکثر آتش سوزی‌ها در مناطق سخت گذر و دور افتاده به وقوع می‌پیوندد، استقرار بالگرد یکی از نیازمندی‌های اصلی منابع طبیعی در استان است.

۱۵۰ منطقه بحرانی حریق با مساحت ۶۱۷ هزار و ۸۰۱ هکتار در جنگل‌های لرستان شناسایی شده و گفته می‌شود ۹۸ درصد علت آتش‌سوزی در این عرصه‌ها به دلیل عامل انسانی رخ می‌دهد.

حدود ۲ میلیون هکتار جنگل و مرتع در لرستان وجود دارد و بیشترین میزان آتش سوزی در تاریخ منابع طبیعی این استان مربوط به سال ۹۰ بود که در آن زمان ۶ هزار و ۸۴۱ هکتار از اراضی استان گرفتار حریق شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟