2 قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز در خلخال کشف شد

به گزارش رکنا، مهدی کسایی روز دوشنبه گفت: در پی گزارش همیاران و دوستداران محیط زیست در خصوص شکار غیرمجاز پرندگان وحشی در زیستگاه‌های مناطق آزاد بخش شاهرود، محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست اقدام به جمع‌آوری اطلاعات و تحقیقات نامحسوس با همکاری پلیس امنیت و اطلاعات کردند.

وی افزود: محیط‌بانان پس از کسب مجوزهای لازم طی ماموریت جداگانه با بازرسی محل زندگی متخلفان شکار ۲ قبضه اسلحه شکاری قاچاق و غیرمجاز کشف و ضبط کردند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال اظهارداشت: این ۲ شکارچی غیرمجاز و متخلف پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل نظام قضایی شدند.

او با تقدیر از همکاری دوستداران محیط زیست بیان کرد: گشت و کنترل شبانه‌روزی ماموران یگان حفاظت محیط زیست در مناطق تحت مدیریت منطقه حفاظت شده آق‌داغ و مناطق آزاد به طور جدی و مستمر ادامه خواهد داشت.

کسایی اضافه کرد: با توجه به تعامل محیط‌بانان این اداره با عوامل نیروی انتظامی و اجرای گشت‌های مشترک در مناطق آزاد و تحت مدیریت شهرستان در سال های اخیر موفقیت‌های چشمگیری در زمینه مقابله با شکار حیات وحش منطقه و کشف سلاح‌های غیرمجاز شکاری در این شهرستان کسب شده است.

وی از مردم و دوستداران محیط زیست خواست تخلفات زیست محیطی را از طریق سامانه ارتباطی ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

شهرستان خلخال در ۱۰۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد و منطقه حفاظت شده آق‌داغ خلخال به مساحت ۸۸ هزار هکتار در سال ۱۳۸۹ طی مصوبه ۳۲۲ شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور تصویب و ثبت رسمی شده است.

این منطقه به دلیل تنوع زیستی و وجود گونه‌های نادر گیاهی و جانوری مهم‌ترین منطقه تحت مدیریت استان اردبیل است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟