کشف بیش از 2600 کیلوگرم مواد مخدر در گیلان/ انهدام 54  باند قاچاق

به گزارش رکنا، ارسلان زارع در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی به ویژه شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: امروز آثار و تبعات منفی مواد مخدر به عنوان پدیده‌ای مذموم در همه جوامع، شناسایی و برای مبارزه با آن، برنامه‌های ویژه ای نیز تدوین شده است.

وی افزود: در ایران علاوه بر سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر و سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب، همه قوا وظایفی در این بخش دارند و به دنبال آن برنامه‌هایی در همه استان‌ها اجرا می‌شود که گیلان در این بخش به موفقیت‌های خوبی دست یافته است.

زارع با اشاره به کشف بیش از دو هزار و ۶۸۰ کیلوگرم از انواع مواد مخدر طی شش ماه اخیر و رشد ۶۴ درصدی آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیان کرد: شناسایی و انهدام ۵۴ باند قاچاق مواد مخدر در استان در این مدت جلوه‌ای از تلاش فعالان این عرصه است.

استاندار گیلان افزود: تلاش‌های صورت گرفته در حوزه مبارزه با مواد مخدر قابل تقدیر اما کافی نیست لذا لازم است در استمرار این مهم تلاش بیشتری صورت گیرد تا در تعامل و هم افزایی دستگاه‌های ذیربط بتوان دستاوردهای این بخش را بهبود بخشید.

وی استفاده از ابزارهای مختلف برای آموزش و آگاهی بخشی بویژه دانش آموزان و دانشجویان را مهم دانست و گفت: اگر چه اقدامات خوبی در حوزه پاکسازی محدوده‌های آلوده صورت گرفته اما به یقین توجه به اجرای سیاست‌های پیشگیرانه، آگاهی بخشی و آموزش در این مناطق، نقش قابل توجهی در کاهش گرایش به مصرف مواد مخدر خواهد داشت.

زارع بر لزوم اجرای برخی طرح‌ها در تمامی ایام سال و جدیت در استمرار آنها نیز تاکید و اضافه کرد: اجرای طرح‌هایی همچون پاکسازی نقاط آلوده و پاکسازی نقاط آلوده حاشیه مناطق آموزشی، از جمله مواردی است که باید به طور مستمر تداوم داشته باشد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان استفاده بیشتر از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد و فعالان اجتماعی در بخش کاهش گرایش مصرف مواد مخدر و مقابله با اعتیاد را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به لزوم مشارکت همه دستگاه‌ها گفت: تولید محتوای آگاهی بخش و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی، فضای مجازی و رسانه‌ها، نقش اثرگذاری دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟