جریمه 5 میلیاردی برای گرانفروشی شیر خام در اردبیل

به گزارش رکنا، علی رحیمی آذر افزود: بر اساس گزارش سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان مبنی بر گرانفروشی شیرخام به مقدار یک میلیون تن از سوی یک شرکت توزیعی پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.

او اظهار داشت: با ارجاع پرونده به تعزیرات حکومتی موضوع به قید فوریت مورد رسیدگی و با توجه به محتویات پرونده و انجام تحقیقات لازم توسط شعبه و اخذ آخرین دفاع اتهام انتسابی محرز و این شرکت متخلف شناخته شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به محتویات پرونده و آخرین دفاع و سایر شواهد و قراین اتهام انتسابی محرز تشخیص و شعبه مدیر این شرکت را به پرداخت مبلغ پنج میلیارد و ۲۳۸ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۲۰۵ ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

نقره داغ شدن برای گرانفروشی شیر خام در اردبیل

رحیمی آذر اضافه کرد: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

او گفت: تمامی واحد‌های تولیدی، خدماتی و توزیعی و اصناف در استان زیر ذره‌بین تعزیرات هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آن‌ها نظارت می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و افزود: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

رحیمی آذر اظهارداشت: هموطنان می‌توانند گزارش‌های خود در رابطه با احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی و عرضه کالا خارج از شبکه توزیع را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟