دام های قاچاق به عراق نرسیدند

به گزارش رکنا ، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: ۹۹راس دام قاچاق در روستای «باویسی» نوار مرزی این شهرستان باهوشیاری ماموران هنگ مرزی حین خروج از کشور کشف شد.

حسن پیرکرمی افزود: این تعداد دام سبک با هوشیاری پرسنل هنگ مرزی پاسگاه چفته حوزه استحفاظی سرپل ذهاب و ثلاث توسط ۲ دستگاه کامیون و یک دستگاه سایپا در روستای باویسی از توابع بخش مرکزی توسط افراد سودجو در حال خروج از کشور بود که کشف و ضبط و در این رابطه برای تحقیقات بیشتر پرونده قضایی تشکیل شد.

صدور دام های قاچاق به عراق ناکام ماند

وی اظهار داشت: این دام ها از نوع نر و پرواری هستند و قاچاقچیان قصد داشتند آنها را به عراق صادر کنند که با رصد و هوشیاری نیروهای هنگ مرزی، قاچاقچیان موفق به خروج دام ها از کشور نشدند و این محموله دام تحویل تعزیرات حکومتی شد و در این رابطه چهار فرد متهم دستگیر شدند.

باتوجه به اینکه پلاک گذاری بیشتر برای دام های مولد انجام می شود از این رو قاچاق در بحث دام های نر و پرواری اتفاق می افتد که البته طبق گفته متولیان به منظور جلوگیری از قاچاق احشام، دام ها مصادره شده و برای قاچاقچیان جریمه نقدی نیز لحاظ می شود.

شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟