281 عملیات امداد و نجات توسط آتش‌نشانی مهاباد صورت گرفت

به گزارش رکنا، رحمان احمدی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد با اشاره به اینکه عمده افزایش این آمار مربوط با آتش‌سوزی بوده است اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۴۶ مورد ماموریت شهری و ۳۵ مورد ماموریت خارج از محدوده شهری در زمینه امداد و نجات در این شهرستان انجام شده که در مجموع ۱۷۱ مورد مربوط به حوزه آتش‌سوزی و اطفای حریق است.

احمدی افزود: امسال ۱۵ مورد حوادث جاده‌ای و تصادفات، ۲۲ مورد دفع حیوانات موذی و مابقی امدادرسانی متفرقه شامل رهاسازی در آسانسور، نجات حیوانات اهلی، رفع نشست گاز و سیلاب نیز با موفقیت انجام شده ‌است.

عملیات امداد و نجات توسط آتش‌نشانی مهاباد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد بیان داشت: در این مدت ۲۲ نفر شامل ۱۴ نفر مرد و ۸ نفر زن مصدوم شده و ۷ نفر از جمله ۵ مرد و ۲ زن فوت شده‌اند.

او با اشاره به اینکه برای افزایش ایمنی و حفظ سلامت شهروندان، صدور پایان کار آپارتمان‌ها از سوی شهرداری مهاباد، منوط به نصب و راه‌اندازی کپسول و تجهیزات آتش‌نشانی در آنهاست، اضافه کرد: امسال ۷۸ گواهی ایمنی برای ۶۸ ساختمان و ۱۰ مورد واحد تجاری و آموزشی صادر شده است.

احمدی از شهروندان خواست برای برخورداری از هرگونه راهنمایی و مشاوره ایمنی با شماره تلفن ۱۲۵ این سازمان در طول شبانه‌روز تماس بگیرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟