کشف محموله شمش روی و سرب احتکار شده در هرمزگان

به گزارش رکنا، بنا بر اعلام روابط عمومی سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان، پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه استان هرمزگان در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با قاچاق، احتکار، اخفاء و عرضه نکردن کالا توسط سوداگران و اخلالگران اقتصادی، موفق به کشف و توقیف ۴ هزار و ۳۰ تن شمش روی و سرب از انبار غیر مجاز یکی از شرکت‌های متخلف واقع در غرب بندرعباس شدند.

ارزش تقریبی این محموله بیش از ۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال (حدود ۹ میلیون دلار) اعلام شده است.

کشف بیش از ۴ هزار تن شمش روی و سرب احتکار شده

پس از هماهنگی با قضات تعزیرات حکومتی استان، کالا‌های مکشوفه توقیف، انبار مورد نظر پلمب و پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قانونی شد.

همچنین با نظر و دستور اداره کل تعزیرات حکومتی استان، اقلام توقیفی مذکور به نفع دولت مصادره و اقدامات لازم جهت عرضه این فلزات پایه، به بازار و تولید کنندگان عزیز در حال پیگیری است.

بنا بر اعلام روابط عمومی سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان، در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده است، برخی عناصر فرصت طلب و سودجو با عدم تمکین به قانون و تلاش جهت دور زدن قوانین حاکمیتی و سوء استفاده از وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم عزیز، سعی در احتکار، اخفاء و عدم عرضه کالا‌های اساسی و تولیدی در کشور داشته که اهدافی نظیر اخلال در نظام اقتصادی کشور یا احتکار کالا به قصد گرانفروشی را دنبال می‌کنند. در این شرایط سازمان اطلاعات سپاه به منظور مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و کاهش تبعات فشار‌های اقتصادی به جامعه حسب رسالت ذاتی و وظایف قانونی محوله، با هر گونه فساد اقتصادی مقابله و برخورد قاطع خواهد کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟