7 اعدامی در زندان زنجان به زندگی بازگشتند

رئیس کل دادگستری استان زنجان از رهایی 7 محکوم به قصاص در زنجان با گذشت اولیای دم خبر داد.

به گزارش رکنا، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی  اظهار کرد: با تلاش و پیگیری همکاران قضایی، واحد اجرای احکام، شوراهای حل اختلاف و اداره زندان‌های استان در نیمه نخست سال جاری هفت محکوم به قصاص در زنجان با گذشت اولیای دم از قصاص رهایی یافتند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه اجرای سیاست‌های کلان قوه قضاییه و توجه به اجرای دقیق برنامه تحولی اقدامات بسیار خوبی در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در استان انجام شده که یکی از این برنامه‌ها تلاش برای اخذ رضایت از اولیای دم و نجات محکومین به قصاص بود که استان در این زمینه توفیقات خوبی کسب کرده است.

وی تصریح کرد: سال 1394 برابر گزارش مأمورین کلانتری 14 زنجان در خصوص وقوع یک فقره کشف جسد، فردی 40 ساله در حمام مخروبه روستای سهله از توابع زنجان بر اثر جراحت شدید با جسم سخت، مقتول 41 ساله را به قتل رسانده بود.

رئیس شورای قضایی استان تصریح کرد: پرونده پس از انجام تحقیقات به شعبه اول کیفری زنجان ارجاع که با توجه به قرائن، گزارشات مراجع انتظامی و اقرار متهم به قتل پرونده رسیدگی و حکم قصاص صادر و پس از تأیید دیوان عالی کشور در مرحله اجرای حکم با تلاش همکاران قضایی، واحد اجرای احکام دادسرای زنجان، اداره زندان‌ها، پای چوبه دار رضایت اولیای دم اخذ و محکوم از قصاص رهایی یافتبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟