پلمب 500 واحد متخلف کرونایی در یزد

به گزارش رکنا،  دکتر«محمدرضا جعفری» با بیان این‌که طی شش ماهه نخست امسال تاکنون از ۲۵ هزار مرکز تهیه موادغذایی و اماکن عمومی بازرسی شده است، اظهار کرد: از این تعداد از ۱۳ هزار مرکز مربوط به تهیه و توزیع مواد غذایی و ۱۱ هزار مورد اماکن عمومی بودند.

وی افزود: از تعداد کل بازرسی‌های انجام شده ۵۰۰ واحد متخلف فعال به دلیل رعایت نکردم شیوه نامه‌های بهداشتی تعطیل شدند.

مدیر گروه سلامت و محیط کار مرکز بهداشت استان یزد گفت: در این بازرسی‌ها شش هزار مورد اخطار بهداشتی صادر و ۷۷۰ متخلف به مراجع قضایی معرفی شده اند.

جعفری تصریح کرد: کشف و معدوم سازی بیش از ۴۰ هزار کیلوگرم مواد غذایی ناسالم، بررسی ۳۵۰۰ نمونه میکروبی آب، ۲۸۰۰ نمونه شیمیایی آب و ۵۸ هزار و ۷۰۰ مورد کلرسنجی از آب شرب استان، از دیگر اقدامات انجام شده توسط مرکز بهداشت یزد برای حراست از سلامت عمومی جامعه است.

وی بازرسی از دو هزار و ۸۳۰ محل برگزاری عزاداری شامل مساجد، حسینیه‌ها و تکایا را جمله شاخص‌های اقدامات انجام شده در دهه محرم دانست و بیان کرد: در شش ماهه نخست امسال ۵۵ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع غذا، ۲۵ هزار بازدید از اماکن عمومی و هشت هزار و ۷۸۰ بازدید مشترک با نمایندکان سایر ادارات و سازمان‌ها در استان یزد انجام شده است.

مدیر گروه سلامت و محیط کار مرکز بهداشت استان، گفت: ۲۱۲ تیم با حضور هزار و ۶۴ نفر از نیروهای بسیجی جهت گندزدایی محیط های شهری سامان دهی و ۹۰ تیم بهداشتی بر رعایت و انجام صحیح این موارد نظارت داشته‌اند.

جعفری در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ هزار و ۵۰۰ کارت بهداشت در استان یزد صادر و چهار هزار و ۵۰۰ مورد نمونه برداری از مواد غذایی انجام شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟