کشف و امحاء حدود5 تن مواد غذایی فاسد و غیرمجاز در مراغه

به گزارش رکنا، اصغر تنومند روز شنبه افزود: در راستای تشدید نظارت بهداشتی بر اماکن عمومی ، ۶ هزار و ۱۰۸ مورد بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و مراکز تجمعی توسط واحد بهداشت شهرستان در این مدت انجام شد.

وی ادامه داد: برای این منظور ۲۷۱ مورد اخطاریه برای متصدیان این اماکن به دلیل عدم برخورداری از کد بهداشتی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی صادر شد.

تنومند اضافه کرد: در این راستا، ۹۱ مورد نیز مورد برخورد قانونی از جمله معرفی به دادگاه، پلمپ و قطع سهیمه با اماکن عمومی و واحدهای صنفی متخلف انجام شد.

وی گفت: همچنین ۱۷۲ مورد نمونه برداری از مواد غذایی، ۴۳۸ مورد نمونه برداری آب و هشت هزاز و ۱۷۰ مورد کلرسنجی آب آشامیدنی مناطق شهری و روستایی توسط بهداشت محیط در این مدت انجام شد.

وی با اشاره به اقدامات بهداشتی در ایام کرونایی نیز افزود: در سه ماه دوم سال جاری، ۴۴۸ مورد بازدید از منازل افراد مبتلا به کرونا توسط تیم سالم سازی محیط این دانشکده صورت گرفت.

تنومند اضافه کرد: همچنین ۱۲۰ مورد نظارت نیز توسط بهداشت محیط این دانشکده بر کفن و دفن بهداشتی اجساد کرونایی براساس پروتکل های بهداشتی در این شهرستان انجام شد.

یک هزار و ۸۷۲ مورد بازدید بهداشت حرفه ای از واحدهای تولیدی و صنعتی

رییس دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: در سه ماه اخیر، یک هزار و ۸۷۲ مورد بازدید بهداشتی از واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان توسط اکیپ های بهداشت حرفه ای انجام شد.

تنومند افزود: در این مدت یک هزار و ۳۳۱ مورد بازدید از کارگاه های تولیدی در زمینه رعایت بهداشت حرفه ای کار و کنترل های فنی و مهندسی و نیز رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان صورت گرفت.

وی ادامه داد: در راستای ارائه آموزش های بهداشتی، ۹۶۶ نفر از شاغلین بخش صنعت و یک هزار و ۱۱۴ نفر از سایر شاغلان بخش های تولیدی توسط کارشناسان بهداشت محیط در این مدت از این آموزش های بهره مند شدند.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت، ۱۹۷ مورد بازدید بهداشت حرفه ای از بانک ها و ادارات این شهرستان انجام شده که براساس پایش های انجام شده تعداد شاغلان با تست کرونای مثبت در این شهرستان ۱۱۸ نفر ثبت شده است.

وی افزود: براساس بررسی های انجام شده ۲ هزار و ۸۹ نفر از شاغلان در این شهرستان از ماسک مناسب استفاده کرده و ۲ هزار و ۱۹ نغفر نیز از سایر وسایل حفاظتی فردی برای پیشگیری از کرونا استفاده می کنند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟