قرار نهایی پرونده معروف به گوهرناز صادر شد

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب قم، این مقام قضایی ضمن اعلام تکمیل تحقیقات، تصریح کرد: با تلاش بی‌وقفه و اقدام جهادی، قرار نهایی پرونده صادر شده است.

به گزارش رکنا، وی اضافه کرد: به‌زودی و پس از صدور کیفرخواست توسط دادستان، این پرونده برای رسیدگی به دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی استان قم ارسال خواهد شد.

در این خبر اشاره‌ای به نام بازپرس شعبه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی دادسرای عمومی و انقلاب قم نشده است.

در پی وصول گزارش از پلیس آگاهی و اداره کل اطلاعات قم مبنی بر جذب سرمایه و پرداخت سود ماهیانه ۳۶درصد و سالیانه ۴۵ درصد به سرمایه‌گذاران توسط شرکت کیمیای سرخ نشاط‌آفرین ایرانیان، مشهور به «صنایع غذایی گوهرناز»، بلافاصله موضوع در دستور کار قرار گرفت و با دستور قضایی پس از اطمینان از صحت موضوع، مدیرعامل شرکت و همدستان وی به‌عنوان متهم بازداشت و کلیه اموال مربوطه توقیف گردید.

متهمان با استفاده از تبلیغات گسترده از طریق صداوسیما، بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر و با معرفی خود به‌عنوان سرمایه‌گذار و کارآفرین نمونه، با اغفال بیش از چهار هزار نفر از هم‌وطنان، وجوه نقدی و سرمایه‌های آن‌ها را جهت مشارکت در فعالیت اقتصادی دریافت نموده‌اند، اما کمتر از پنج درصد از وجوه نقدی دریافتی در امر بسته‌بندی و توزیع مواد غذایی سرمایه‌گذاری شده‌است.

متهمان این پرونده حدود ۵۰ درصد از وجوه دریافتی را بابت واریز سودهای ماهیانه به سرمایه‌گذاران پرداخت و مابقی صرف خرید منازل و باغ ویلاهای متعدّد و همچنین خودروها و موتورسیکلت‌های گران‌قیمت گردیده و همچنین برای مسافرت‌های خارجی و بذل و بخشش به هیات‌های مذهبی و افراد نیازمند و کمیته امداد هزینه شده‌است.

بیش از هفت ماه از تشکیل پرونده برای شرکت کیمیای سرخ نشاط‌آفرین ایرانیان موسوم به گوهرناز با موضوع اخلال در نظام اقتصادی از طریق جذب سرمایه در قالب مضاربه و حیف‌ومیل کردن اموال مردم می‌گذرد؛ این پرونده تاکنون دارای بیش از ۲۲ جلد و جمعا چهار هزار و ۵۳۳ صفحه شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟