70 ساله ها بیشترین گروه سنی بستری و فوتی کرونایی در بابل

به گزارش رکنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از میزان ابتلای بیشتر مردان به کرونا نسبت بانوان در بابل خبر داد و گفت: بیشترین گروه سنی بستری و فوتی مربوط به گروه سنی بالای ۷۰ سال است.
 سید فرزاد جلالی در خصوص توزیع نسبی گروه‌های سنی افرادی که در بابل از ابتدای اسفندماه تا پایان مرداد بستری شدند، گفت: بیشترین گروه سنی بستری، افراد بالای ۷۰ سال به بالا بودند که ۲۵ درصد از کل بیماران بستری را تشکیل داده‌اند و و همچنین بیشترین فوتی با آمار ۴۳ درصد از کل فوتی‌ها نیز در این گروه سنی بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۹ درصد از بیماران بستری در گروه سنی ۶۱ تا ۷۰ سال بوده‌اند، بیان داشت: ۴۷ درصد بیماران بستری در بیمارستان‌های بابل را خانم‌ها و ۵۳ درصد را آقایان تشکیل داده‌اند و ۱۷ درصد از میزان بستری‌ها و ۷.۵ درصد از آمار فوتی‌ها به گروه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال اختصاص دارد.

 

وضعیت کرونا در بابل


رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: میزان بستری کودکان مبتلا یا مشکوک به کرونای بستری در بیمارستان فوق تخصصی کودکان امیرکلا ۲۵۹ نفر بوده که این میزان ۴/۴ درصد از آمار کل بیماران بستری است.

جلالی با اشاره به اینکه نزدیک به ۶۰۰ نفر از کادر درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بابل به کرونا مبتلا شدند، گفت: تعداد بستری در موج اول از ابتدای اسفند تا پایان فروردین ۲۴۸۰ نفر و در موج دوم تعداد بستری از ابتدای تیر تا پایان مرداد دو هزار و ۲۰۰ نفر بوده است که ۷.۱۲ درصد کاهش داشته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟