10 بال پرنده در طبیعت مهاباد رهاسازی شدند

به گزارش رکنا، فاروق سخنور روز چهارشنبه افزود: این پرندگان شامل گونه‌های "سارگپه"، "لک لک"، "دلیجه" و "حواصیل" هستند که ضمن تیمار شدن توسط محیط‌بانان هر کدام در منطقه مناسبی رها شدند.

وی ادامه داد: روز گذشته یک بال پرنده از نوع "سارگپه" نیز که توسط فعالان و دوستداران طبیعت به اداره حفاظت محیط زیست مهاباد تحویل شده بود، بعد از بهبودی توسط قرق‌بانان تالاب کانی‌برازان رهاسازی شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اضافه کرد: در طبیعت بعضی مواقع گونه‌هایی از حیات وحش در اثر برخی عوامل طبیعی و یا انسانی آسیب می‌بینند که در صورت مشاهده توسط جوامع محلی و دوستداران به این مراکز تحویل داده می‌شوند.

وی از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده گونه‌های وحشی آسیب دیده آن را تحویل اداره محیط زیست داده تا پس از تیمار و در صورت امکان در طبیعت رهاسازی شوند.

سخنور با اشاره به اینکه علاقه‌مندی مردم مهاباد به محیط زیست باعث شده تا این شهرستان به یکی از مناطق مهم زیست محیطی کشور تبدیل شود، بیان کرد: مهاباد با داشتن تالاب‌های کانی‌برازان، قوپی‌باباعلی، حسن‌خان، گروس، داشخانه و قره‌قشلاق مکان مناسبی برای زیست ‌گونه های مختلف پرندگان است.

شهرستان مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟