دستگیری کلاهبردار اینترنتی در کنگان

به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی کنگان از دستگیری کلاهبردار اینترنتی که هفتصد و ۶۶میلیون ریال از یکی از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

سرهنگ رهام رضایی  در شهرستان کنگان از دستگیری کلاهبردار اینترنتی که هفتصد و ۶۶میلیون ریال از یکی از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد و اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان و ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا شهرستان مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از وی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان کنگان افزود: با انجام تحقیقات از مال باخته و اقدامات اطلاعاتی و پلیسی مشخص شد، مالباخته از طریق برنامه دیوار قصد خرید خودرو را داشته و با جلب اعتماد از طریق متهم تمامی مشخصات کارت بانکی خود را در اختیار کلاهبردار قرار داده که در دو مرحله مبلغ 766 میلیون ریال از طریق اپلیکیشن سامان کیش برداشت شده است.

سرهنگ رضایی افزود: اقدامات فنی و اطلاعاتی برای شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی کنگان از شناسایی و دستگیری متهم خبر داد و تصریح کرد: متهم ضمن اقرار به بزه انتسابی عنوان داشت، در ابتدا با قصد فروش دستگاه POS اطلاعات کارت بانکی شخصی با هویت معلوم را اخذ و سپس با درج آگهی فروش خودرو در سایت دیوار و پس از تماس مالباخته و جلب اعتماد وی مشخصات کامل کارت بانکی وی اخذ و اقدام به انتقال وجه از طریق اپلیکیشن سامان کیش به مبلغ 766 میلیون ریال به کارت بانکی شخصی که مشخصات وی را جهت فروش دستگاه POS در اختیار داشتم نمودم و سپس سریعا به شیراز رفته و تعدادی تلفن همراه خریداری و از طریق برنامه تلگرام به فروش رسانیده‌ام.

سرهنگ رضایی در پایان با اشاره به اینکه 766 میلیون ریال توسط متهم کلاهبرداری شده است، اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی کنگان با هشدار با شهروندان از آنان خواست از حضور در شبکه های اجتماعی و ارائه اطلاعات حساب بانکی در کانال‌های نامتعارف و ناشناس جدا خودداری کنند و در زمان خرید اینترنتی مراقب صفحات و درگاه‌های جعلی بانکی باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟