احتمال شروع زودهنگام موج جدید همه‌گیری کرونا در سیستان و بلوچستان

به گزارش رکنا ، سیدمحمد هاشمی شهری اظهار داشت: بررسی‌های اپیدمیولوژیک و شواهد آماری نگران کننده است و احتمال شروع موج دوم همه‌گیری کرونا در سیستان و بلوچستان وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد موارد مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان با ۶۲ مورد افزایش به ۱۳ هزار و ۹۳۶ نفر رسید، افزود: اگر میزان استفاده از ماسک در فضاهای سربسته ۷۰ درصد و یا بیشتر باشد و فاصله فیزیکی هم به همان میزان رعایت شود, شاهد تأثیر آن بر کنترل همه‌گیری خواهیم بود.

وی اضافه کرد: استفاده از ماسک‌های پارچه‌ای در عین حال که باعث کاهش ابتلاء می‌شود از لحاظ اقتصادی هم برای خانواده‌ها قابل تأمین است. تولید و اهدا ماسک‌های پارچه‌ای مناسب همچنان یکی از مهمترین عرصه‌های حضور و فعالیت گروه‌های جهادی و خیران است.

هاشمی شهری تصریح کرد: از هموطنان درخواست می‌کنم همچنان پایبندی خود به دستورالعمل‌های بهداشتی را ادامه دهند، از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنند و میهمانی‌های خانوادگی که معمولاً افراد بدون ماسک در آن شرکت می‌کنند را برگزار نکنند.

وی گفت: با وجود فعالیت مستمر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، پیشگیری همچنان مهمترین کاری است که باید انجام دهیم. هم استانی‌ها می‌توانند از سامانه اینترنتی به نشانی salamat.gov.ir و سامانه تلفنی ۴۰۳۰ برای دریافت مشاوره و غربالگری غیرحضوری استفاده کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: علاوه بر غربالگری‌های غیرحضوری، ۱۱ مرکز غربالگری حضوری هم در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعال است و تاکنون بیش از ۷۰ هزار نفر از هم‌استانی‌ها از خدمات این مراکز استفاده کرده‌اند.

وی تصریح کرد: با توجه به تجربه موفق مراکز غربالگری حضوری در شناسایی موارد مثبت کرونا و کاهش مراجعات غیرضروری مردم به بیمارستان‌ها، آماده هستیم تا در صورت نیاز دو مرکز غربالگری دیگر نیز به این مجموعه اضافه کنیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟