2  هکتار از جنگل باغ شادی خاتم در آتش سوخت

به گزارش رکنا، «محمود نقیبی» رئیس اداره منابع طبیعی آبخیزداری شهرستان خاتم با اشاره به آتش‌سوزی عصر روز گذشته در جنگل باغ شادی شهرستان خاتم، گفت: این آتش‌سوزی با توجه به شروع فصل بنه چینی توسط عوامل انسانی اتفاق افتاده که برای مشخص شدن دقیق علت در دست بررسی است.

وی به میزان آتش‌سوزی روز گذشته در این جنگل اشاره و خاطرنشان کرد: متأسفانه این آتش‌سوزی بیش از 2 هکتار از مراتع جنگل را سوزاند ولی باهمت و تلاش نیروهای منابع طبیعی و محیط‌زیست و اهالی روستا این آتش خاموش شد.

نقیبی با اشاره به اینکه جنگل باغ شادی شهرستان خاتم نزدیک به یک ماه پیش نیز شاهد آتش‌سوزی بود، اذعان داشت: این آتش‌سوزی که یک نزدیک به یک ماه پیش در این جنگل اتفاق افتاد به دلایل عوامل انسانی و از سمت استان فارس به سمت خاتم صورت گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی آبخیزداری شهرستان خاتم عنوان کرد: آتش‌سوزی قبلی وسعت بسیار بیشتری نسبت به این آتش‌سوزی داشت که طی چندین ساعت تلاش نیروهای منابع طبیعی و محیط‌زیست و جوامع محلی موفق به خاموش کردن این آتش شدیم ولی متأسفانه 150 هکتار از این جنگل در آتش سوخت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟