شهروندان مراقب افزایش کلاهبرداری فیشینگ با عنوان سهام عدالت باشند

به گزارش رکنا،  سرهنگ شاهین حسنوند، رییس پلیس فتا استان خوزستان در تشریح این خبراظهار کرد: با صدور مجوز فروش 60 درصدی سهام عدالت، کلاهبرداران بار دیگر بر روی این موضوع متمرکز شده و افزایش کلاهبرداری با عنوان سهام عدالت را شاهد هستیم.

وی افزود: از زمان صدور مجوز فروش سهام عدالت و استقبال شهروندان از آن، شیادان سایبری کلاهبرداری خود را در این زمینه آغاز کرده و با ساخت صفحات جعلی با عنوان سهام عدالت متاسفانه افراد بسیاری را فریب دادند.

این مقام انتظامی ادامه داد: شهروندان اطلاعات و اخبار مورد نیاز خود را برای هرگونه اقدام در زمینه سهام عدالت و فعالیت در بورس را فقط از رسانه‌های رسمی و معتبر کسب کنند و هیچ‌گاه به پیام‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی با عناوینی از قبیل سهام عدالت، ثبت نام کد بورسی یا سبد معیشتی منتشر می‌شود توجه نکنند.

سرهنگ حسنوند تاکید کرد: شهروندان توجه داشته باشند برای بررسی وضعیت سهام عدالت خود فقط به نشانی www.samanese.ir و برای مشاهده ارزش دارایی سهام عدالت خود به نشانی sahamedalat.ir مراجعه کنند و از ورود به سایت‌های مشابه که توسط کلاهبرداران طراحی شده است، بپرهیزند.

این مقام مسئول بیان کرد: شهروندان در صورتی که تمایل به ثبت سفارش فروش سهام عدالت خود را از طریق درگاه یکپارچه را دارند، ابتدا باید در سامانه سجام به نشانی www.sejam.ir ثبت نام کرده و کدپیگیری خود را دریافت نمایند.

رییس پلیس فتا استان خوزستان در پایان گفت: هموطنان می‌توانندبرای دریافت اطلاعات، هشدارها و توصیه‌های پلیس فتا به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کرده و در صورت مشاهده موارد مشکوک نیز گزارش خود را در بخش ثبت گزارش مردمی به ما اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟