انهدام یک باند سازمان یافته قاچاق محصولات دخانی در زاهدان

به گزارش رکنا، سردار احمد طاهری  اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای طرح مقابله با قاچاق کالا با انجام یک سری اقدامات تخصصی اعضای یک باند حرفه‌ای قاچاق محصولات دخانی را که قصد داشتند بوسیله یک دستگاه اتوبوس، محموله بزرگ سیگار خارجی را از شهرستان زاهدان به مناطق مرکزی کشور انتقال دهند شناسایی کردند.

وی افزود: در نهایت صبح امروز مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان با انجام یکسری اقدامات گسترده اطلاعاتی اتوبوس مذکور را در محور " زاهدان – بم " شناسایی و آن را با علائم هشدار دهنده متوقف کردند.

جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مأموران در بازرسی از خودروی مذکور تعداد ۴۱۴ هزار نخ انواع سیگار خارجی قاچاق را که به طرزی ماهرانه داخل اتوبوس جاساز شده بود، کشف کردند.

وی بیان داشت: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان اداره گمرک استان ۵ میلیارد و پانصد میلیون ریال بر آورد شده است.

سردار طاهری با اشاره به توقیف این اتوبوس تصریح کرد: در این رابطه ۳ فرد متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. 

وی با اشاره به اینکه پدیده قاچاق کالا ضربه مهلکی به اقتصاد کشور وارد می‌کند بر عزم جدی پلیس در برخورد با این پدیده تأکید و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهندبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟