زنگ خطر شیوع دوباره کروناویروس در استان فارس به صدا درآمد

به گزارش رکنا، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر مهرزاد لطفی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در استان، گفت: بی توجهی برخی از هم استانی‌ها به بیماری کووید ۱۹، باعث شیوع دوباره این ویروس شده است.

او با تاکید بر ارتقای سطح آگاهی جامعه نسبت به جدی گرفتن کرونا ویروس، افزود: طولانی شدن استقرار این بیماری در سطح جامعه و خسته شدن مردم از رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و سهل انگاری و بی توجهی برخی افراد، موجب شیوع دوباره این ویروس شده است.

رئیس دانشگاه علوم شیراز با توجه به روند رو به افزایش موارد ابتلاء به کرونا ویروس در استان، بر نظارت بیشتر مسؤولان اجرایی بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در بین متصدیان مشاغل و اصناف تاکید کرد.

دکتر لطفی در بخش دیگری از این نشست با بیان اهمیت ویژه تلاش‌های کارکنان بهداشت و درمان در مبارزه با کرونا ویروس و درمان بیماران، گفت: باید برای رفع دغدغه‌ها و حفظ سلامت کارکنان تلاش کرد.

او با توجه به درصد بالای موارد مثبت ابتلاء به کرونا ویروس در شهرستان‌های استان، تاکید کرد: باید یک تیم بهداشتی درمانی از دانشگاه برای بررسی وضعیت و مشاوره به شهرستان‌های دارای موارد بالای ابتلاء اعزام شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟