آزادی 20 زندانی مهریه در کرمانشاه

به گزارش رکنا،  پرویز توسلی‌زاده با تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای کمک به زندانیان مالی جرائم غیرعمد خاصه کسانی که بابت عجز از پرداخت مهریه در زندان به سر می‌برند، اظهار داشت: در دادگستری استان کرمانشاه کارگروهی برای پیگیری موضوع زیر نظر حوزه ریاست تشکیل و با رایزنی‌های مختلف توانسته است تاکنون حدود 20 نفر از زندانیانی که به خاطر عجز ار پرداخت مهریه در حبس به سر می بردند را آزاد کنیم.

وی یادآور شد: تماس با شاکیان پرونده و برگزاری جلسات حضوری با ایشان، درخواست کمک از خیرین، برگزاری جلسات مختلف با قضات درباره موضوع مورد نظر و هماهنگی با مددکاران زندان برای همراهی در ارائه تقاضای تعدیل از جانب زندانیان به دادگاه از جمله اقداماتی بوده است که در این راستا صورت گرفت.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه تصریح کرد: براساس مذاکره و مکاتباتی که توسط کارگروه با مدیر عامل سازمان آرامستان‌های استان صورت گرفت از وی خواسته شد با توجه به شرایط کنونی جامعه که با بیماری منحوس کرونا درگیر است و معمولا مجالس ترحیم برگزار نمی‌شود ، به خانواده های متوفیان پیشنهاد داده شود هزینه‌های مجالس ترحیم برای آزادی محکومین مالی غیرعمد صرف کنند.

وی از دیگر اقداماتی که در این خصوص صورت گرفته را مذاکره و مکاتبه با مدیر کل حج و زیارت استان برشمرد و گفت از وی نیز خواسته شد با تشریح موضوع برای حجاجی که به خاطر بیماری کرونا به سفر معنوی حج مشرف نمی‌شوند هزینه‌های خود را صرف این امر خداپسندانه کنند.

توسلی‌زاده مکاتبه با مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی برای مشارکت کشاورزان خیر در راه آزادسازی زندانیان مالی غیرعمد را از دیگر مواردی برشمرد که توانسته است در این راه کمک کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در پایان با مثبت ارزیابی کردن مجموعه اقدامات دادگستری استان کرمانشاه طی یک ماه گذشته برای آزادسازی محکومین جرائم مالی غیرعمد، اظهار داشت: خوشبختانه مجموعه این کارها توانسته است که حدود 20 نفر از محکومان یاد شده را به آغوش خانواده‌هایشان برگرداند که جا دارد از همه کسانی که در این امر خداپسندانه دستگاه قضائی استان را یاری کرده‌اند صمیمانه تشکر کنیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟