آمار ابتلای به کرونا در البرز نگران کننده است/6 نفر دیگر جان باختند

به گزارش رکنا، مهرداد بابایی، رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان البرز، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته 6 نفر بیمار کرونایی در البرز جان خود را از دست دادند.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان البرز با بیان اینکه طی همین مدت ۴۳ نفر از بیماران کرونایی که بستری بودند از مراکز درمانی ترخیص شدند، افزود: در این میان 60 نفر دیگر بستری شدند.

بابایی آمار مربوط به بیماران کرونایی در استان را نگران کننده توصیف کرد و اظهار کرد: در حال حاضر ۴۰۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

رئیس مرکز اورژانس استان البرز رعایت پروتکل‌های بهداشتی را ضروری دانست و یادآور شد: شستشوی دست از مهمترین موارد پروتکل‌های بهداشتی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

این مقام مسؤول تصریح کرد: کرونا هنوز واکسن ندارد و ماسک زدن به عنوان یک روش موثر پیشگیری از این بیماری و به تعبیری واکسن کرونا، استفاده از ماسک است.

بابایی در بخش دیگری با اشاره به ماموریت‌های مختلف اورژانس، گفت: اورژانس در ماه های اخیر علاوه بر ماموریت های متنوع تصادفی، ترافیکی و حوادث،‌ ماموریت‌های بیماران کرونایی نیز اضافه شده که در این راستا تلاش کردیم با تامین وسایل حفاظتی امنیت کادر اورژانس را بالا ببریم.

وی افزود: علیرغم رعایت همه موارد حفاظتی و بهداشتی برخی همکاران اورژانس به بیماری کرونا مبتلا شدند اما خوشبختانه موارد بدحال یا فوتی بین همکاران اورژانس نداشتیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟