آمار غرق شدگان در زنجان در سال جاری

به گزارش رکنا ، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: از آغاز سال‌جاری تاکنون 10 حادثه غرق‌شدگی در مناطق مختلف استان به اورژانس گزارش شده است.

اصغر جعفری روحی اظهار کرد: روز گذشته یک حادثه غرق شدگی در زنجان گزارش شد که بلافاصله نیروهای اورژانس به محل اعزام شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه حادثه مربوط به غرق شدن یک مرد 28 ساله در رودخانه قزل‌اوزن بوده است، اضافه کرد: برای این حادثه یک دستگاه آمبولانس از پایگاه انذر اعزام شد.

وی با اشاره به اینکه مصدوم قبل از رسیدن اورژانس به صحنه توسط اهالی از آب خارج شده بود و هیچ گونه علائم حیاتی نیز نداشت، افزود: با این حال همکاران پایگاه انذر مصدوم را با انجام عملیات CPR به بیمارستان شهدای طارم انتقال دادند و فوت در بیمارستان تایید شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان افزود: این دهمین مورد غرق شدگی و فوت از ابتدای سال است که به اورژانس گزارش شده است.

خطر شنا در رودخانه‌ها و آب‌های کم عمق

جعفری روحی ادامه داد: از آنجا که بر اساس آمارهای موجود تعداد قابل توجهی از موارد غرق‌‌شدگی در رودخانه‌ها و آب‌های کم عمق اتفاق می‌افتد، از همین رو به شهروندان توصیه می‌شود که نکات ایمنی را در این زمینه رعایت کنند.

وی تصریح کرد: بسیاری از رودخانه‌ها با وجود ظاهری آرام بسیار خطرناک و عمیق هستند به نحوی که فرد بعد از چند گام جلو رفتن در رودخانه متوجه عمق زیاد آن شده و گرفتار گرداب می‌شود بنابراین توصیه می‌کنیم بدون اطلاع از وضعیت رودخانه هرگز برای شنا در آن اقدام نکنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟