مهار آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده آق‌داغ خلخال

به گزارش رکنا، مهدی کسایی، رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: این آتش‌سوزی در مناطقی بین روستای دمدل و نوده از توابع بخش خورش‌رستم و در جوار منطقه حفاظت شده آق‌داغ بوقوع پیوسته که با تلاش نیروهای امدادی مهار و از سرایت شعله‌های آتش به مناطق جنگلی و منطقه حفاظت شده اطراف جلوگیری شد.

او با بیان اینکه حادثه آتش سوزی در منطقه‌ای عاری از پوشش گیاهی مرتعی و جنگلی بوقوع پیوسته است، اظهار داشت: به دلیل پراکندگی آتش‌سوزی در نقاط مختلف ارزیابی و تخمین مساحت منطقه واقع شده در مسیر شعله‌های آتش زمان‌بر بوده و پس از تعیین دقیق، مساحت آن به اطلاع عموم خواهد رسید .

رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: در عملیات اطفای حریق، محیط‌بانان پاسگاه‌های محیط‌بانی برندق، سوسهاب، یگان حفاظت منابع طبیعی، آتش‌نشانی شهر هشجین ، ماموران انتظامی و جمعی از اهالی این روستاها مشارکت داشته و برغم وزش باد شدید که به گسترش شعله‌های آتش کمک می‌کرد آتش‌سوزی مذکور مهار شد.

کسایی افزود: معمولا بی‌احتیاطی در روشن و خاموش کردن آتش سبب بروز حریق در مراتع و جنگل‌های این منطقه‌ می‌شود.

شهرستان خلخال با برخورداری بیش از ۲۴۵ هزار هکتار جنگل و مرتع یکی از قطب‌های بزرگ استان اردبیل از لحاظ برخورداری از زیستگاه‌های حیات وحش و تنوع گیاهی و جانوری بوده و همه ساله وقوع حوادث آتش‌سوزی عمدی و غیرعمدی خسارات سنگینی را به منابع ملی این شهرستان وارد می‌کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟