آزادی 64 زندانی جرائم غیرعمد در خراسان‌جنوبی

به گزارش رکنا، رئیس ستاد دیه استان خراسان‌جنوبی با اشاره به آزادی ۶۴ زندانی جرائم غیرعمد از آغاز امسال گفت: از ابتدای سال جاری ۳۲ نفر از زندان بیرجند، ۱۷ نفر از زندان فردوس، سه نفر از زندان طبس، هشت نفر از زندان قاین و چهار نفر هم از زندان نهبندان با مساعدت خیرین و بخشش شاکیان آزاد شدند.

 غلامرضا حسین‌پور ظهر امروز در نشست خبری ستاد دیه استان خراسان‌جنوبی اظهار داشت: به زودی ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد با مبلغ بدهی دومیلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از زندان آزاد خواهند شد.

وی افزود: از این میزان بدهی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را شاکیان بخشیدند و حدود ۷۵۰ میلیون باقیمانده با کمک تسهیلات و وام‌های بلاعوض تامین خواهد شد.

رئیس ستاد دیه استان خراسان‌جنوبی با اشاره به آزادی ۶۴ زندانی جرائم غیرعمد از آغاز امسال افزود: از ابتدای سال جاری ۳۲ نفر از زندان بیرجند، ۱۷ نفر از زندان فردوس، سه نفر از زندان طبس، هشت نفر از زندان قاین و چهار نفر هم از زندان نهبندان با مساعدت خیرین و بخشش شاکیان آزاد شده و به آغوش خانواده بازگشتند.

حسین‌پور با بیان اینکه برای اولین بار آمار زندانیان جرایم غیرعمد استان به زیر ۱۰۰ نفر رسید گفت: این مهم با کمک ۸۶۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی بنیاد مستضعفان میسر شده است.

وی عنوان داشت: هم‌اکنون ۹۸ زندانی جرایم غیرعمد دوران حبس خود را در زندان‌های خراسان‌جنوبی سپری می‌کنند که حدود ۱۸ میلیارد تومان برای آزادی آنان نیاز است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟