شمار فوتی های کرونا در کردستان 442 شد

فرزین رضاعی  از شناسایی 21 بیمار جدید مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر 100 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گزارش رکنا، وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستانهای استان افزود: 24 بیمار کرونایی در سنندج، 6 بیمار در سقز، 17 بیمار در مریوان، 6 بیمار در قروه، 5 بیمار در بیجار، 5 نفر در کامیاران، 2 بیمار در دیواندره و 5 بیمار در بانه بر اثر ابتلا به کرونا ویروس بستری هستند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، حال 31 بیمار مبتلا به کرونا در استان وخیم و در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

رضاعی از مرگ 3 بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: از ابتدا شیوع این ویروس تا کنون 442 نفر نفر جان باخته اند.

وی تصریح کرد: 156 نفر در سنندج، 84 نفر در سقز، 38 نفر در قروه، 38 نفر در کامیاران، 33 نفر در بانه، 32 نفر در دیواندره، 26 نفر در بیجار، 25 نفر در مریوان و 10 نفر در دهگلان براثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون از سوی شهروندان، اظهار کرد:‌ اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی تا قطع زنجیره این ویروس مهلک باید رعایت شود در غیر این صورت با افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان مواجه خواهیم بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟