تجویز ماری‌جوآنا برای فیل‌های پُر استرس

به گزارش رکنا، مسئولان باغ وحش ورشو، پایتخت لهستان روز چهارشنبه اعلام کردند که برای کاهش سطح استرس فیل های این باغ وحش قصد دارند به آنها ماری جوآنای طبی بدهند.

مقامات این باغ وحش به این ترتیب امیدوار هستند تا تاثیر تجویز ماری جوآنای طبی بر سطح استرس فیل ها را بسنجند. یکی از مسئولان طرح تجویز ماری جوآنا به فیل ها در این مورد می گوید: «از ماری جوآنای طبی در سطح جهان برای معالجه سگ ها و اسب ها استفاده شده است اما این احتمالا اولین بار است که چنین اقدامی برای فیل ها صورت می گیرد.»

بنا به اعلام مسئولان باغ وحش ورشو به سه زنجیر فیل آفریقایی این باغ وحش از طریق خرطوم هایشان ماری جوآنای مایع با غلظت زیاد داده خواهد شد.

مقامات باغ وحش ورشو تاکید کرده اند که ماری جوآنای تجویزی برای فیل ها احساس سرخوشی ایجاد نخواهد کرد و به کلیه و کبد آنها هم آسیب نخواهد زد.

تجویز ماری جوآنا به فیل ها راهی برای جایگزینی روش های کنونی مقابله با استرس این حیوانات از جمله استفاده از داروهای شیمیایی است.

مسئولان باغ وحش ورشو با اندازه گیری سطح هورمون فیل ها و مشاهده رفتار آنها به میزان استرس آنها پی می برند. باغ وحش ورشو امیدوار است تا در صورت موفقیت طرح تجویز ماری جوآنا به فیل ها بتواند از این روش برای دیگر حیواناتی که در باغ وحش به سر می برند استفاده کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟