طوفان سهمگین لورا در لوئیزیانای آمریکا 4 قربانی گرفت

به گزارش رکنا، «جان بل ادواردز» فرماندار ایالت لوئیزیانای آمریکا روز پنج شنبه تأیید کرد که در جریان وزش طوفان سهمگین لورا در این ایالت دست کم ۴ نفر جان خود را از دست داده اند.

به گفته فرماندار، علت جان باختن این افراد شکستن و سقوط درختان بر روی محل اقامت آنها در اثر وزش بادهای شدید است.

فرمانداران دو ایالت تگزاس و لوئیزیانا همچنین می گویند که تیم امداد و نجات همچنان در حال جستجو برای یافتن قربانیان احتمالی این طوفان هستند.

بنا به اعلام مرکز ملی طوفان آمریکا، طوفان سهمگین لورا با بادهایی به سرعت ۲۴۰ کیلومتر در ساعت (۱۵۰ مایل در ساعت) قدرتمندترین طوفانی است که طی سالهای اخیر منطقه جنوب شرقی ایالات متحده را درنوردیده است.

قدرت این طوفان باعث بروز نگرانی ها در خصوص بالا آمدن آب به ارتفاع ۶ متر شده است که به گفته کارشناسان هواشناسی امکان زنده ماندن در آن بسیار اندک است و احتمال زیرآب رفتن سواحل ایالت تگزاس و لوئیزیانا وجود دارد.

مقامات ایالتی از ساکنان مناطق ساحلی در این دو ایالت خواسته اند تا محل اقامت خود را هرچه سریعتر تخلیه کنند. تصاویر و ویدئوهایی منتشره در رسانه های اجتماعی نشان می دهد که سطح سیلاب جاری در منطقه لیک چارلز از چراغهای راهنمایی و رانندگی بالاتر رفته و خیابانها مملو از آب است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟