عکس هایی از سیل در افغانستان

سیل

به گزارش رکنا ، وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در افغانستان اعلام کرده است که آمار جان‌باختگان در نتیجه سرازیر شدن سیل در ولایت پروان در شمال این کشور به دست‌کم ۱۰۰ نفر افزایش یافته است.

سیل در افغانستان

تمیم عظیمی سخنگوی این وزارتخانه گفت که بیش از ۲۵۰ نفر دیگر هم مجروح شده‌اند. وی گفت عملیات نجات هنوز ادامه دارد و مواد غذایی برای ۴ هزار نفر به این ولایت رسیده است.

سیل افغان

سیل افزون بر تلفات جانی، خسارات مالی زیادی را نیز در این ولایت‌ها برجا گذاشته است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان گفت ۳۰۰ منزل مسکونی، ۲۰۰ متر دیوار استنادی، ۱۰۰ متر سرک و ۱۰۰ جریب زمین زراعتی نیز تخریب شده‌اند.

سیل افغانستان1

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث تاکید کرده که این آمار ابتدایی است و احتمال افزایش شمار تلفات و خسارات ناشی از بارندگی و سیل در این ولایت وجود دارد.

اداره هواشناسی افغانستان نیز شب گذشته از احتمال وقوع بارندگی نسبتا شدید و جاری شدن سیل در کابل، کنر، نورستان، بدخشان، پنجشیر، کاپیسا، پروان، لغمان، ننگرهار، لوگر، خوست، پکتیکا و پکتیا هشدار داده است.

سیل در افغانستان1

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با انتشار یک اعلامیه ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان این رویداد، گفته به وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث و سایر ادارات مربوط دستور داد تا به متضررین کمک‌های فوری ارسال شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟